Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Šaty pre svadobnú mamu

Šaty pre svadobnú mamu

Šaty pre svadobnú mamu

Jednoznačné najprecíznejšie vyberané šaty na svadobnú oslavu sú jednoznačne šaty pre nevestu. Je stredobodom pozornosti a preto aj jej šaty musia byt jedinečné. To ale neznamená, že ostatní svadobní hostia svojej róbe nevenujú patričnú pozornosť.

Podľa hierarchie postavenia hostí na svadbe druhé najdôležitejšie osoby na svadobnej slávnosti sú svadobné mamy, t.j. mama nevesty a mama ženícha. Podľa tejto pozície sú aj šaty pre svadobnú mamu vyberané s patričnou náležitosťou.

Šaty pre svadobnú mamuV niektorých oblastiach sú tieto dámy podľa tradície oblečené v rovnakých šatách, aby sa zvýraznila ich rovnaká dôležitosť. Nie je to ale pravidlo pre všetky regióny a krajiny takže šaty pre svadobné mamy si často vyberajú po vzájomnej dohode, aby boli zladené keďže podľa zasadacieho poriadku zvyknú  byť v tesnej blízkosti nevesty a ženícha.

V mnohých prípadoch nastáva situácia, že svadobné mamy sú si veľmi vekovo odlišné a to je dosť veľký problém, nehovoriac ak jedna zo svadobných mám je z krajiny úplne geograficky odlišnej. Vtedy sa už na konvenčnosť neprihliada a každá zo strán po vzájomnej dohode urobí určité korekcie v tradíciách a v mnohých prípadoch to ma za následok až prekvapivý výsledok.

Aj v takýchto okázalých slávnostiach platí, že všetko dopredu perfektne naplánované nedopadne nikdy tak ako sme si to predstavovali. Je to asi tým, že každý sa chce vyvarovať chýb spozorovaných na absolvovaných udalostiach a to je to najhoršie pre danú oslavu. Spontánne zorganizované akcie sú častokrát tak dokonalé, že takto zorganizovať by ich nedokázala ani najrenovovanejšia eventová agentúra. Je jasné, že svadba nepatrí do kategórie spontánnych akcií ale čo tak skúsiť to.