Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Šaty na zimu

Šaty na zimu

Šaty na zimu

Pod slovom šaty sa hádam každému z nás vybaví oblečenie na teplejšie dni. V letnom období sa pravidelne vyskytuje v uliciach množstvo žien, na ktorých môžeme badať šaty od výmyslu sveta. Tie sú na sparné a dusné leto najlepšou voľbou. Medzi množstvom žien sa nájdu aj také, ktoré si oblečú šaty aj v zime. Samozrejme, že nie tie isté, ktoré v lete.

Šaty na zimu sú vyrobené z hrubších materiálov. Jedným z najčastejšie používaných je úplet, ktorý dokonale izoluje telo v chladnom počasí. Pre jeho izolačne vlastnosti sa výrobcovia rozhodnú vo väčšine prípadov. Okrem úpletu je dobrou voľbou aj látka vyrobená z hrubého tkaniva. Tá sa tkaním prekríži vo všetkých stranách a tak neprepúšťa teplo von a nedovolí chladu dostať sa na pokožku človeka.

Šaty na zimuExperimentovaním so šatami na zimu sa vytvoria mnohé druhy, z ktorých je zložité vybrať si ten správny. V zimnej kolekcii oblečenia sa vždy nájde pár výstavných kusov, ktoré sa predávajú doslova ako teplé rožky. Výrobcovia sa snažia rok čo rok priniesť na trh vždy nové a nové modely. Každým rokom sa im darí predať dostatočné množstvo šiat, čo ich motivuje k ďalším návrhom pre budúcu sezónu.

V kolekciách sa nájdu modely rôznej dĺžky. Taktiež aj také, ktoré sú kombinované s dlhými alebo krátkymi rukávmi. Šaty na zimu s krátkymi rukávmi sú veľmi vhodné na rôzne kombinácie. Napríklad takéto čierne šaty s bielym rolákom a vysokými čižmami vyzerajú na žene doslova fantasticky. Takéto variácie sa môžu striedať a vždy je na postave ženy niečo nové a je sa na čo pozerať.

Častým vzorom používaným pri výrobe šiat na zimu je kockovaný motív. Ten je veľmi zaujímavý a nikdy sa z našej kultúry a celkovo ani zo sveta módy nevytratí. Šatami sa dokážu zamaskovať nedostatky postavy a tak sa nemusí žiadna dáma báť, že si šaty nemôže obliecť.