Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Šaty na promócie

Šaty na promócie

Šaty na promócie

Návšteva auly pre študenta vysokej školy patrí určite medzi najvýznamnejšie okamihy štúdia. Tá posledná je bezkonkurenčne najradostnejšia s viacerých dôvodov. Vchádza do nej z noblesou už nie študent, ale absolvent.

V hlave mu prebleskne nespočet myšlienok prežitých počas niekedy nekonečného, ale aj príjemného štúdia. Prvá návšteva tejto miestnosti sprevádzala množstvo očakávaní tak ako každá iná udalosť tiež bola slávnostná len po čase sa ukázalo, že to nebude žiaden med. Ale teraz to je už iná liga! Všetky skúškové za sebou žiadne presúvanie termínov, nerváky, stresy, bolesti hlavy. Konečne všetky tie nepríjemné sprievodné nie príliš kamarátske znaky máme za sebou a hurá do života.

Šaty na promócieBývalé študentky teraz absolventky odľahčené od študentských povinností o poznanie vyrovnanejšie venujú svoj čas výberu študentských šiat. Je to už iné ako po prvom stupni kedy skoro polovica štúdia bola pred nimi. Niektoré si s tým ťažkú hlavu nerobia – jednoducho si na túto príležitosť oblečú tie prvostupňové veď boli neskutočne krásne, vynímajúc medičky a absolventky veteriny a zásadové dámy, u ktorých neprichádza do úvahy mať na sebe bakalárky, absolvujú tento akt premierovo.

Samozrejme, že šaty na promócie sa vynímajú z bežného rámca šiat určených na slávnostné príležitosti. Udalosť, ktorú reprezentujú je jedinečná a v osobnom živote ich nositeľky tak originálna, že určite nie je snobstvom, ak budú ušité na mieru či zakúpené v značkovom salóne, veď to je to najmenšie čo pre svoju ratolesť, úspešne vyštudovanú rodičia urobia.