Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Šaty na mieru

Šaty na mieru

Šaty na mieru

Slávnostné príležitosti si vyžadujú aj slávnostné oblečenie zúčastnených hostí. Pod pojem šaty na takú príležitosť by sa hodilo hovoriť len o dámskom oblečení, ale v širšom zmysle tu môžeme zaradiť aj pánske ošatenie. V súvislosti so spoločenskými akciami je potrebné, aby každý bol v očiach ostatných na vysokej úrovni a aby sa na každého príjemne pozeralo. Výstredné šaty, či obleky nie sú už dnes v móde a preto si každý snaží obliecť len to najlepšie čo trh ponúka.

Ak by si niekto nevedel vybrať medzi oblečením, ktoré ponúkajú obchodníci, je potrebné navštíviť krajčírku a tá ušije šaty na mieru. Tieto šaty alebo oblek sú vždy lepšou voľbou ako kúpené v salóne. Je tomu tak preto, lebo oblečenie na mieru sadne konkrétnej osobe ako sa hovorí, ako uliate a v takomto oblečení sa aj osoba cíti najlepšie.

Šaty na mieruV salónoch sa ponúka množstvo šiat a rôznej veľkosti. V mnohých sú predávajúci ochotní šaty prispôsobiť podľa postavy. Avšak šaty na mieru sú výnimočné v tom zmysle, že sú jedinečné a hodia sa len na tú osobu, podľa ktorej boli vyrobené.

Pri šití oblečenia na mieru je potrebné podľa pokynov krajčírky pár krát počas výroby navštíviť prevádzku na skúšanie. Tam sa ukážu drobné chyby a meraniami sa doladia detaily, ktoré vo konečnej fáze budú presne sedieť na postave človeka. Tak ako dámy aj páni si môžu dať vyrobiť oblek na mieru. Je to jednoduchší spôsob na ušitie ako keď sa šijú šaty pre dámy, ale výsledný efekt je rovnaký u obidvoch druhov oblečenia. Pre tých, ktorý sa aspoň troška vyznajú v móde je oblek na mieru diametrálne odlišný od kúpeného v obchode.

Výroba šiat na mieru nie je lacná záležitosť. Na kvalitné šaty a oblek je potrebné zakúpiť aj kvalitné látky a materiály, z ktorých sa oblečenie zhotoví. Taktiež aj práca krajčírky niečo stojí a v dnešnej  dobe to nie je pár eur. Rozoznať svedomitú prácu krajčírky od šiat vyrobených v továrňach je na nezaplatenie.