Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Šaty na krst

Šaty na krst

Šaty na krst

Prvé šaty, ktoré má žena na sebe a nerozhoduje o ich strihu, farbe a módnom trende sú šaty na krst. Medzi starosti, ktoré tejto dáme odpadajú a už nikdy vo svojom živote sa s tým nestretne je jej absolútny nezáujem, čo na jej róbu povedia hostia.

Je to príjemná myšlienka a podobná blisne hlavou aj jej matke, ktorá spolu s manželom a otcom spomínanej dámy tieto šaty vybrali. Škoda, určite si pomyslí matka krstenej dcérky, že nie som na jej mieste teraz. Veď všetci pozerajú na mňa a sondujú, čo tehotenstvo a pôrod urobil s mojím telom.

Šaty na krstJe to oveľa horšie ako prípravy na moju svadbu, pomyslí si, lebo niektorý terajší hostia ma videli od mojej svadby prvý krát a vtedy som vyzerala nádherne. Sú medzi nimi rozumný, tolerantný a životom skúsený ale sú aj taký, ktorí na tento okamih čakajú a nabitý často skreslenými poznatkami informujú svoje najbližšie okolie.

Máloktorá čerstvá matka má čas do krstu svojho dieťaťa na svoju regeneráciu. V prvom rade je veľmi šťastná, že pôrod prebehol bez problémov a po krátkom čase si ich šťastný manžel a čerstvý otecko mohol zdravé odviesť domov. Prvé čo nasleduje je dostatočne výživná strava, ktorú musí prijímať ak chce svojej dcére poskytnúť plnohodnotnú výživu. To samozrejme nepridá už aj na tak poznačenej postave počas tehotenstva. Má to za následok doplnenie šatníka, ale čo je najdôležitejšie je predstava, že po odkojení a prejdení mojej dcérky na normálnu stravu začnem pozerať na seba a s trochou sebazaprenia sa dostanem do mojich „starých“ mier a vytriem zrak neprajníkom , ktorý sa tešili z mojej trocha zaokrúhlenej postavy.

To všetko mi prebehlo hlavou pri pohľade na nádherné šaty na krst, ktoré sme našej dcérke spolu s manželom vybrali a krstná ju v nich nesie k jej prvej dôležitej slávnosti. Prajem jej, aby po pár rokoch, ktoré ubehnú ako voda a ocitne sa v mojej situácii nemala podobné myšlienky a škodoradostných priateľov akých mam ja.