Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Šaty do práce

Šaty do práce

Šaty do práce

Viete o tom, že oblečenie ako aj Váš celkový outfit môže ovplyvniť Vašu kariéru? Ak nie, tak teraz dávajte pozor! Svojím oblečením a zovňajškom môžete o sebe veľa povedať. Rozhodne je prínosom keď viete svoj imidž prispôsobovať a ukázať sa tak v čo najlepšom svetle.

Dôležité je vedieť si vybrať vhodný štýl oblečenia, ktorý Vám zároveň aj pristane. Ďalšou podmienkou je správny strih, farba a v neposlednom rade vhodné doplnky. Ukážkové správanie, vystupovanie a oblečenie svedčí o vysokom stupni profesionality.

Šaty do práceUrčite ste sa stretli s ľuďmi, ktorí o svoj zovňajšok nejavia nejaký veľký záujem a predsa sa stali úspešnými. Stáva sa, že výnimka niekedy potvrdzuje pravidlo. Predpokladám, že mi aj tak dáte za pravdu, že upravení ľudia majú väčší predpoklad získať lepšie zamestnanie. Na  dokonalý vzhľad si často potrpia napríklad právnici, pracovníci banky, atď. Aj v bežnejších zamestnaniach však môžete vyzerať dobre.

Pracujete vo firme s kolegami, a chcete medzi nich zapadnúť? Najskôr treba vzbudiť záujem o svoju osobu. Vaše oblečenie by malo nepriamo vyvolávať pocity priateľstva a dôvery. Rovnakú taktiku je vhodné uplatňovať aj na stretnutiach s partnermi spoločnosti. Šaty by mali vystihovať vašu osobu, ale zároveň by mali vyjadrovať aj lojalitu k firme.

V súčasnosti sa preferuje skôr ležérny štýl oblečenia, ale netreba to brať až tak doslovne. Niektoré profesie si vyžadujú stále formálne oblečenie, v iných si môžete dovoliť trocha ležérnosti, ale všetko z mierov. Rozhodne je nevhodné, aby ste prišli do zamestnania v dotrhaných jeansoch, tielku alebo žabkách. Do práce by sme mali zvoliť obuv so zatvorenou špičkou, najlepšie lodičky, v prípade, že je chladno elegantné čižmičky.

Šaty určené do práce by mali byť pohodlné, čisté a zároveň by mali nositeľke dobre sedieť. Môžete vybrať aj nejaké vhodné doplnky, napríklad hodinky, šatku či okuliare. Existuje pravidlo, že žena by nemala mať na sebe viac ako päť doplnkov.