Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Šampón na vlasy

Šampón na vlasy

Šampón na vlasy

Pokiaľ chceme vyzerať dobre v očiach ostatných, musíme sa o seba primerane starať. K tomu patrí nielen pekné oblečenie ale aj osobná hygiena. V rámci nej ako prvé zapôsobia na ľudí vaše vlasy. Teda je veľmi dôležité ich mať vždy umyté a učesané.

Dôležitým prostriedkom pre umývanie vlasov je šampón. V súčasnosti existuje veľké množstvo výrobcov šampónov a taktiež veľké množstvo typov šampónov. Poznáme šampóny na suché vlasy, na mastné vlasy, šampóny proti lupinám, šampón na jemné vlasy, na citlivú pokožku a iné.

Šampón na vlasyPred použitím šampónu nasýtime vlasy vodou (radšej vlažnou alebo studenou, pretože horúca voda vysúša vlasy a odoberá im lesk). Následne vložíme malé množstvo šampónu do rúk, rozotrieme a bruškami prstov vtierame do pokožky vlasov. Robíme to jemne, aby sme zbytočne nedráždili pokožku. Používanie šampónu nemá za úlohu očistiť vlasy a hlavu len od špiny, ale taktiež od mazu a baktérií, ktoré sa vo vlasoch nachádzajú.

Pri vymývaní šampónu z hlavy je potrebné dôkladne vymyť všetok šampón. Celá procedúra sa zvyčajne opakuje raz, ale ak máte mastné vlasy môžete to zopakovať aj dvakrát.

Pri umývaní je rozdiel, či máte rovné alebo kučeravé vlasy. Rovné vlasy môžete umývať každý deň pre dosiahnutie hladkého a žiarivého efektu. Najlepšie je použiť šampón obohatený o proteíny. Kučeravé vlasy by však príliš častým umývaním so šampónom boli zničené, preto je lepšie ich umývať až na druhý, ideálne až na tretí deň. Pre nich je ideálny extra hydratačný šampón. Látky, ktoré prospievajú každým vlasom sú vitamíny (A, B1, B2, C), proteíny, minerálne látky a lipidy.