Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Samolepiace tapety na stenu

Samolepiace tapety na stenu

Samolepiace tapety na stenu

Tapety na stenu už nie sú tým čím bývali dávnejšie. Káždá zo štyroch stien miestnosti rovnomerne oblepená decentnejšími či menej decentnými vzormi tapiet na stenu. Takmer identické tapety na stenách zhotovené z nekvalitných materiálov vo všetkých panelových bytoch, to je veľká časť zo spomienok na staré časy. Ale dnes to už neplatí.

Ba naopak, dnes je v móde schovať jednotvárnu, nudnú stenu do nádherných farebných motívov, meniaci celý charakter interiéru. Tapety sa stávajú estetickým, štýlovým prostriedkom, ba až kelokciou obliekania stien.

Tapety na stenu v minulosti

Samolepiace tapety na stenuTapetny na stenách boli veľkým hytom. Tí narodení pred pár desiatkami rokov, mi určite dajú za pravdu. Mal ich každý. A úprimne, osobne som nepoznal nikoho, komu by sa výslovne nepáčili. Treba uznať, že keď ste dostali byt napríklad v Petržalke v Bratislave ako moja rodina, tapety už boli na stenách a príliš na výber ste nemali.

Tapety však potom na dlhé roky zmizli z pultov predajní a dokonca ja zo stien bytov či domov. Ludia ich stahovali akoby boli niečo zlé. Rozšírili sa povery, že pod nimi žijú parazity a množia sa plesne. Pravdou to asi aj bolo, ale skutočným dôvodom na odstránenie tapiet bol skôr fakt, že ludia chceli zabudnúť na “zlú” dobu, ktorú prežili a chceli sa zbaviť všetkého čo im ju mohlo pripomínať.

Tapety na stenu boli jednou z takých vecí a preto museli preč. Avšak teraz sú opäť trendy a ludia ich húfne zháňajú. Sú samozrejme iné ako pred 30 rokmi.

 

Tapety na stenu dnes

Po tapetách na steny v súčasnosti siahajú najrôznejší dizajnéri pri navrhovaní nielen klasických miestností v  obytných domoch, ale aj  inetiéru miestností v hoteloch, reštauráciách, obchodoch aj v klubových a halových interiéroch. Najrôznejšie kombinácie farieb, ornamentov a bordúry aplikované na celé steny alebo len ich časti vytvárajú pôsobivý štýl s dôrazom na eleganciu.

Majú svoje osobité výhody, ich inštalácia je jednoduchšia ako malovanie, takže to zvládne skutočne každý. Ak sa vám tiež nepáčia jednoducho ich strhnete a nalepíte nové.

Samolepiace tapety na stenu

Samolepiace tapety na stenu sú zložené z dvoch častí . Vrchnú vrstvu tvorí PVC fólia s  lepidlom a na spodnej vrstve sa nachádza  podkladový papier, na ktorom je na zadnej strane nakreslená mriežka. Tapety môžu byť aplikované len na nesavý povrch.

Samolepiace tapety na stenu sú vhodné pre každého kto sa nechce zaoberať s lepením klasických tapiet. Sú efektívnejšie a praktickejšie. Na druhú stranu aj o poznanie drahšie. Výsledný efekt však určite stojí za to.

Tapiet  sa vyrába veľa druhov, od elegantne matných, až jemne štruktúrovaných až po výrazné juhoamerické farby. Vzory tapiet sú inšpirované krajinou ich vzniku (vzhľadom k ponúkaným možnostiam vedie Ázia), alebo efektmi najrôznejších druhov ako sú mromor, korok alebo textilné efekty.

Výber je samozrejme len a len na vás. Veríme však, že sa vám vaše nové tapety na stenu budú páčiť a obohatia o nieoč váš súčasný domov.