Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ružové spoločenské šaty

Ružové spoločenské šaty

Ružové spoločenské šaty

História spoločenských šiat vznikla pravdepodobne vo Francúzsku za vlády Ľudovíta XIV., v tomto období sa začali konať prvé honosné plesy a bály.

Ružová je farbou lásky, zmierenia, priateľstva, šťastia a harmónie. Vyjadruje sentimentalitu a jemnosť. Preferujú ju zväčša ľudia s romantickou dušou, ktorí chcú byť očarúvaní a túžia očarúvať okolie.

Ružové spoločenské šatyTohtoročným trendom sú jasné, žiarivé farby, medzi ktoré ružová určite patrí. Jemné odtiene ružovej pristanú najmä ženám s plavými vlasmi a svetlou pokožkou. Tmavšie odtiene naopak brunetkám a ženám s troška opálenejšou pleťou.

Spoločenské šaty je najlepšie nakupovať priamo v predajni so spoločenským oblečením. A to z dôvodu, že vám v prípade potreby šaty dokážu upraviť na mieru. Ďalším dôvodom je fakt, že spoločenské šaty by ste mali nakupovať pri umelom osvetlení, pretože spoločenské podujatia sa odohrávajú spravidla večer. Takýto prístup sa vám viditeľne osvedčí ak sa rozhodnete kúpiť si šaty z brokátu, odlesky takto správne vybratých šiat potešia oči.

Cena spoločenských šiat sa pohybuje v desiatkach až stovkách eur. Ak sa bojíte, že vám ostanú po nejakom čase ležať v šatníku, môžete navštíviť požičovňu spoločenských šiat. Výpožičné vás vyjde cenovo takmer rovnako, ako keby ste si šaty naozaj kúpili.

Netreba zabudnúť ani na vhodné doplnky, ktoré celkový vzhľad dokážu podčiarknuť. V závislosti od materiálu, z ktorého sú šaty zhotovené možno zvoliť správnu obuv, kabelku, šperky, atď. Spoločenské šaty majú mať takú dĺžku aby vám spod nich vykúkali len špice topánok, päty už nie. Vhodné je zvoliť topánky s plnou špičkou. Pri otvorených topánkach pozor na viditeľné silonky. Nevhodná je aj vytŕčajúca podprsenka. Ružové spoločenské šaty, najmä jasných odtieňov, sú sami o sebe výrazné, preto je dobré to s doplnkami veľmi nepreháňať.

Čerešničkou sú vlasy, na ktoré nemožno zabudnúť. Je dobré ak si vyskúšate účes ešte pred samotnou premiérou. Vyhnete sa tak neskôr zbytočnému stretu, keď budete na poslednú chvíľu experimentovať. Najlepšie je zveriť sa do rúk odborníka. V prípade, že chcete docieliť vzhľad dokonalej ruže, do vlasov si môžete zastoknúť jemné kvietky alebo sponu v tvare kvetu.

Chystáte sa vyraziť do spoločnosti so svojím partnerom v ružových spoločenských šatách? Určite ho nenúťte dať si ružového motýlika. Mohlo by to vyzerať „troška“ nevkusne. Netreba vždy za každú cenu ladiť.