Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Rustikálne kuchynské linky

Rustikálne kuchynské linky

Rustikálne kuchynské linky

Pokiaľ zavspomíname na stareé časy a vybavíme si kuchyne našich starých mám, okrem typickej vône sa nám vybaví asi aj ich rustikálny štýl. Doba išla dopredu, ale dnes nie je problém pri hľadaní strateného času zariadiť si aspoň časť bytu v takomto štýle. Je dobé sa aspoň nachvíľu vrátiť ku koreňom vlastnej existencie a k tradičným hodnotám.


Kuchynská linka je srdcom kuchyne. Pri výbere kuchynskej linky je nezbytné dbať nielen na dizajn, ale aj na využitie a jej funkčnosť. Dôraz kladieme na ľahkú dostupnosť príslušenstva a doplnkov a v neposlednom rade aj na ľahkú údržbu.

Rustikálne kuchynské linkyPokiaľ chceme mať kuchynskú linku v rustikálnom štýle, nemusí to byť výlučne starožitnosť. Môžme sa aj rozhodnúť prerobiť vlastnú starožitnú, ale hlavne zachovalú kuchynskú linku, ktorú vybavíme modernými prvkami. Rustikálny štýl je v porovnaní s vidieckym ozdobnejší, typické sú profilované dvierka pod drezom. Často sú využívane  ozdobne vyrezávané pilieriky.

Kovové alebo keramické madlá zásuviek bývajú ručne maľované. Medzi ďalšie najtypickejšie prvky rustikálneho štýlu patria filigránske kovové úchytky či malé zásuvkové skrinky v kychnskej linke. Dôležitým detailom je aj batéria, obľúbené sú napríklad kohútiky v tvare tradičného kríža. V minulosti boli dominantou rustikálnej kuchyne mimo kuchynskej linky hlavne pec s komínom umiestnená v strede miestnosti, čo sa dnes vidí veľmi zriedkavo.