Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Rustikálne digestory

Rustikálne digestory

Rustikálne digestory

Digestory sú už celkom dlhú dobu súčasťou našich kuchýň. Avšak ako pribúda čas, tak aj pribúda využívanie digestorov. Je to spôsobené hlavne tým, že interiéroví dizajnéri sa snažia prepojovať kuchyne s obývacími izbami.

Pri varení a aj pečení vznikajú a usadzujú sa rôzne vedľajšie plyny a arómy a taktiež aj prach. Nikto predsa nechce, aby mu byt bol cítiť po spálenom oleji alebo aj po aróme z chutnej večere. V tých horších prípadoch sa usadzuje mastný prach na nábytku. Tento prach je viac odolnejší ako obyčajný. Ťažšie sa umýva a taktiež viac znehodnocuje nábytok.

Rustikálne digestoryPri kúpe Rustikálneho digestoru by sa nemal v prvom rade zohľadňovať jeho estetický vzhľad, či sa hodí ku kuchynskej linke alebo ku stolu a rôznym iným veciam. Pri digestore má najväčší význam jeho funkčnosť a sila, pretože v prvom rade úlohou digestoru je vysať z kuchyne zápach a prach zo vzduchu.

Ako bolo spomínané, pri kúpe Rustikálneho digestoru je veľmi potrebné sledovať jeho výkon. Veľkosť kuchyne do ktorej chceme tento digestor zakúpiť sa musí aj odzrkadľovať na jeho výkone. Podľa odborníkov je optimálne, aby znečistený vzduch v kuchyni bol za hodinu prefiltrovaný a vymenený minimálne tri krát.

Technické tabuľky ktoré ukazujú výkon, sú uvádzané v kubických metroch odstráneného vzduchu za jednu hodinu. Tieto údaje sa pohybujú v rozmedzí od 300 m³/h do 800 m³/h. Treba si teda zmerať objem vašej kuchyne, ktorý vydelíme číslom 3 a dostaneme potrebný výkon digestora. Vo všeobecnosti platí, že malé panelákové kuchyne si vystačia s výkonom približne o 300 m³/h.