Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Rozkladacie stoly

Rozkladacie stoly

Rozkladacie stoly

Ak k vám nával hostí nechodí pravidelne, stačí vám obvykle menší stôl, povedzme pre štyroch ľudí. No ak začnete častejšie organizovať väčšie stretnutia práve u vás doma, môže nastať problém – váš malý stôl. Je jednoducho primalý na to, aby sa naň zmestilo všetko jedlo a o pohodlnom jedení za stolom už ani nehovorím. Obchody s nábytkom samozrejme prišli už dávno s riešením.

Na trh sa preto dostali rozkladacie stoly. Sú vynikajúcim nápadom do každej domácnosti, využívajú sa nielen v interiéri, ale čoraz viac aj v záhradách, či na terasách. V čom sú teda lepšie? Rozkladacie stoly sú dva v jednom. Zatiaľ čo bežne ho doma používate v jeho nerozloženej podobe, pred návštevou ho stačí otvoriť a vznikne mnohokrát až raz taký priestor pre stolovanie.

Rozkladacie stolyVýrobcovia sa snažia čo najviac zjednodušiť manipuláciu, takže nemusíte mať strach, že by ste stôl nevedeli rozložiť. Je ich viacero druhov, či už s jednou rozkladacou časťou alebo dvoma. Taktiež zoženiete stoly buď s krídlami, ktoré sa v prípade potreby len vysunú alebo vyklopia, alebo stoly, ktoré majú rozkladacie časti odmontovateľné. Teda ich musíte mať niekde odložené a vytiahnete ich len ak ich potrebujete, čo však môže byť nevýhodou, ak máte doma málo úložného priestoru.

Z obrovského množstva typov si vyberie skutočne každý. Neplatí, že rozkladací stôl nepôsobí moderne a že sa hodí iba do záhrady. Na pohľad totiž ani nerozoznať, že nejde o obyčajný stôl. Stačí teda zájsť do obchodu alebo internetového e-shopu a vybrať si dizajn a materiál, ktorý vám vyhovuje.