Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Rovné vlasy

Rovné vlasy

Rovné vlasy

Rovné vlasy sú dnes módne a väčšina z dám, ktoré vlastnia vlasy pekne kučeravé alebo krepovité, túžia mať vlasy rovné a lesklé ako hviezdy šoubiznisu. S takýmto vlasmi, ktoré majú sklon sa kučaravieť je pracovať veľmi náročné. Vyžadujú starostlivosť a hlavne trpezlivosť pri úprave, keďže trčia kade tade.

Je to ťažké, keď si pomyslime, že už len pri vyzlečení roláku v zime sme presne tam s účesom kde ráno, keď sme sa hrabali z postele. Zástupy prípravkov nám sľubujú vlasy ako od kaderníka. Ale dámy musia brať v úvahu, že každá je iná aj napriek spoločnému znaku krepatenia  vlasov, nemusia tieto zázraky fungovať. Potom nasleduje rovnaké zúfalstvo pred zrkadlom ráno a daromné preklínanie prečo sme nevstali o 10 minút skôr.

Rovné vlasyTeda ak sa dáma rozhodla urobiť s korunou svojej krásy nejaký ten nesmelý krok, zväčša sa začína pri umývaní neposlušných vlasov. Prvoradé je kefovanie. Tým sa vlasy stanú prístupnejšie pre akékoľvek prípravky. Potom následne umývanie šampónom, ktorý by mal obsahovať väčšie množstvo proteínov ako bežný šampón. Tieto špeciálne proteíny vlasom dodajú pružnosť a hebkosť. Veľmi dôležitý je kondicionér, ktorý je potrebný asi najviac, keďže obsahuje väčšiu koncentráciu látok ako šampón a samozrejme aj jeho dlhšie pôsobenie nie je na škodu veci. Na úplný záver je možné si naniesť nezmývateľný krém, ktorý ma narovnávajúci efekt.

Pri ďalšej úprave vlasov je dôležité aby vlasy boli jednoznačne úplne suché lebo inak sa začnú skrúcať a točiť a to je to, čomu sa práve chceme vyhnúť. Pri dosiahnutí efektu rovných vlasov kaderníci neodporúčajú laky či gély. Ale zato rôzne druhy hydratačných mliek, ktoré sa môžu nanášať počas dňa aj na suché vlasy. Jedným z riešení, ktoré sa ponúkajú je aj žehlička na vlasy. Je to však rozporuplné. lebo sú tu dva poly názorov. Jeden z nich je, že žehličky na vlasy aj po aplikácii rôznych ochranných voskov a gélov ničia hĺbkovú štruktúru vlasov a v podstate nemá nejaký dlhodobejší účinok. A čo je úplnou nevýhodu je to časovo náročnejšie, čo v dnešnej uponáhľanej dobe asi neobstojí.