Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Rošty na posteľ

Rošty na posteľ

Rošty na posteľ

Jedným z veľmi dôležitých faktorov kvalitného spánku je kvalitný posteľný rošt. Moderné rošty už dávno nie sú iba čisto podložky pod matrac. Tieto rošty plnia ďaleko viacej funkcií.

Kvalita spánku je v dnešnej dobe veľmi dôležitá a každý si to uvedomuje. Kvalitný spánok vo veľkej miere ovplyvňuje naše zdravie. Aby sme dosiahli kvalitný spánok tak naša posteľ musí spĺňať viacero faktorov ktoré sú veľmi dôležité.

Je to napríklad kvalitná matrac, spoľahlivý rošt a samozrejme dobrá posteľ. Hlavne vďaka roštu môže matrac dýchať. Počas noci človek vyprodukuje až jeden liter potu. Skoro všetka tekutina sa uskladňuje v matraci a preto ju treba odpariť a vzdušný kvalitný rošt tomu iba dopomáha.

Rošty na posteľRošty taktiež zaisťujú väčšie pohodlie a ergonomickú polohu tela, ktorá výrazne prospieva k nášmu zdraviu. Nová metóda ktorou rošty disponujú dáva možnosť aj nastavenie tuhosti. To znamená, že keď sa rozhodnete mať tvrdší matrac, nepotrebujete hneď ísť kupovať nový keď ten váš je moc mäkký. Rošt to jednoducho vyrieši. Pri drahších roštoch sa dokonca dá nastavovať tuhosť aj iba v niektorých miestach. Napríklad v bedrovej časti tela. Rošty na posteľ v konečnom dôsledku predlžujú aj životnosť matraca pretože sa starajú o rovnomerné rozloženie váhy tela teda o rovnomerné využívanie matraca.

Na našom trhu sa nachádza niekoľko druhov roštov. Motorové ovládanie obsahujú len tie najlepšie a najdrahšie. Pri týchto roštoch je funkcia polohovania matraca. Takéto rošty sa najviac využívajú v zdravotníctve na lôžkach, na ktorých si pacient dokáže nastaviť polohu lôžka len stiskom tlačidla. Nastavení býva niekoľko. Či už jednoduché zdvíhanie miesta pod hlavou alebo nohami tak až po viac krát zvýšené miesta. Možnosti sú naozaj veľmi široké. Vďaka týmto výhodám sa z postelí stáva niečo úplne iné.