Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Romantické šaty

Romantické šaty

Romantické šaty

Čo iné si môžeme predstaviť pri zaregistrovaní slovného spojenia romantické šaty, ak nie princezné z televíznych rozprávok alebo nevestu v okamihu jej najdôležitejšieho rozhodnutia v živote, či promočnú slávnosť, kde takýchto princezien možno uzrieť viac, pri rôznych vyhláseniach najúspešnejších ľudí v tom ktorom odvetví, plesoch, maturitných večierkoch a podobne.

Sú to všetko udalosti vyskytujúce sa v živote dámy, ženy alebo dievčaťa ojedinele, preto róba, v ktorej je zaodetá pri tejto príležitosti je takisto ojedinelá. A čo iné môže zdôrazniť dôležitosť a výnimočnosť tak slávnostného okamihu ak nie romantické šaty.

Romantické šatyKeďže ich žena oblieka na výnimočnú udalosť často sú originálne a šité práve podľa jej želania. Na okázalých slávnostiach je to nepísané pravidlo a ak sa náhodou či zámienkou vyskytne takáto skutočnosť je to obrovské faux – pas, na ktoré hltavo čakajú nielen vždy pripravený paparazzi, ale následne bulvár, ktorému sa okamžite pri pohľade na titulku zdvihne predajnosť a v neposlednom rade čitatelia  pre ktorých je takáto udalosť už tradične „pikoška“.

Ale doba sa mení a aj módny tvorcovia veľakrát narušujú tieto tradície. Romantické šaty sa z dlhých bohato nazbieraných a volánmi ozdobených, často drahokamami a perlami zdobených skvostov, stali šaty nie menej elegantné ale čo sa týka okázalosti menej honosné. Môžeme na dámach na spoločenských akciách romantické šaty častokrát ale už len z pozostatkami ich charakteristických rysov. Nie je vôbec výnimočné ak na žene romantické šaty vôbec nesiahajú až po zem ale ich dĺžka siaha tesne nad alebo pod kolená, ale prvky ako volániky okolo dekoltu sú zachované. Je to určite pre ženu príjemné pre praktickosť v podobe neobmedzovania pohybu v takto upravených šatách, ale určite takéto šaty stratia na svojej vychýrenej pompéznosti.