Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Rohové skrinky

Rohové skrinky

Rohové skrinky

Pri pomyslení na zariaďovanie bytu zvažujeme dizajn ale aj zmysluplné využitie priestoru. Keď máme nadbytočne veľa vecí, zídu sa do našej domácnosti rohové skrinky.

Nie sú vôbec na škodu, sú moderné a vypĺňajú hluchý priestor v rohu. Máme k dispozícii široký výber rohových skriniek, či sa týkajú farby, tvaru alebo vnútornou výplňou. Skoro v každom prípade si tieto skrinky vyžadujú presnú mieru.

Rohové skrinkyHodia sa do obývacej izby, do kuchyne, do spálne, do kúpeľne, ale dokonca nám môžu tiež poslúžiť v predsieni ako botník na topánky. Rohové skrinky majú účelnosť, vyzerajú jednoducho ale zato musia byť perfektne premyslené do detailu, hlavne dvierka na takýchto skrinkách.

Rohové skrinky do obývačky je vhodné použiť najmä ako dekoráciu. Tieto skrinky majú preto police, na ktorých sa môžu vystaviť fotky, sošky, vrchnú policu oživí nejaký kvet a v spodnej polici si môžeme poukladať knihy.

Skrinky do kúpeľne a do spálne nám poskytujú možnosť úložneho priestoru. Taktiež svoj jedinečný význam majú rohové skrinky v kuchyni. Hlboký a veľký priestor v skrinke však sťažuje nám všetkým život.  A prečo? Lebo rôzne pomôcky, veci a riady boli tým pádom málo viditeľné a my sme sa museli stále  naťahovať za nimi a ku poriadkumilovnosti by nás to tiež neviedlo. K uľahčeniu prístupu ku riadom nám dopomohol karusel. Ten bol známy už v dávnej minulosti, ale teraz sa vyrába omnoho kvalitnejšie, dovážaný zo zahraničia, čo potom uvidíme aj na cene. Je to vlastne otočný systém na kovovej tyči. Police sú vyrobené “posplietané“ z drôtu alebo plastu a sú v tvare polkruhu, kruhu alebo kruhového výseku.

Novinkou pre nás nebude ani rohová skrinka s výsuvnými policami, čiže dvierka sa neotvárajú, ale vysúvajú. Rohová skrinka s bežnými policami sa odporúča v tom prípade, ak potrebujeme využiť každý kúsok miesta v kuchyni a predmety, ktoré si uložíme dozadu budeme naozaj potrebovať len málo. Rohové skrinky sú veľmi praktické a typické pre dnešný trend.