Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Rohové skrine

Rohové skrine

Rohové skrine

V každej domácnosti sa určite vyskytuje problém s priestorom na odkladanie, preto sa snažíme čo najlepšie a najefektívnejšie využiť každé voľné miesto izby. Spôsobov ako to dosiahnuť je viac. Jedným možným je použitie vstavaných skríň, ktoré okrem šetrenia priestoru taktiež opticky zväčšujú izbu. Ďalším spôsobom je využitie rohových skríň.

Rohové skrine sa postupne stávajú väčším hitom v každej domácnosti, pretože okrem vynikajúceho vzhľadu ponúkajú viac odkladacieho priestoru oproti normálnej skrini rovnakých rozmerov. Rohová skriňa má zadné steny uložené do pravého uhla (aby splývali s pravým uhlom steny), boky sú vysunuté a vpredu sú šikmo uložené dvere.

Rohové skrineVnútro týchto skríň môže byť akokoľvek rozdelené. Najbežnejšie rozdelenie je do 3 častí. Vľavo a vpravo sa nachádzajú odkladacie police, v strede je priestor na vešanie vetroviek a kabátov. Bežné sú taktiež veľké odkladacie police hore a dole.

Tieto skrine sa zvyčajné vyrábajú z drevotriesky (plošne lisované surové dosky). Povrch tejto drevotriesky je vysoko odolný aj voči vyššej teplote alebo krátkodobému pôsobeniu vody. Pri kúpe si môžete vybrať z rôznych farieb, taktiež je možná kombinácia viacerých farieb v rámci jednej skrine.

Dostať ich môžete v každej predajni s nábytkom, no na ideálne využitie priestoru je lepšie dať si zhotoviť skriňu na mieru. Potom si môžete taktiež zvoliť vnútorné rozmiestnenie jednotlivých súčastí podľa seba.

Rohové skrine je možné kúpiť taktiež ako súčasť celých nábytkových setov (či už ide o detské izby, nábytok do obývacej miestnosti, alebo spálňové skrine). Predávajú sa spolu s rôznymi doplnkami, ako je napríklad zrkadlo (vonku alebo vnútri skrine), poprípade osvetlenie vnútri skrine.