Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Rohové kuchyne

Rohové kuchyne

Rohové kuchyne

Aj keď súčasným trendom v bývaní sú otvorené bytové priestory, väčšinou sa při rekonštrukcii musíme spokojiť so samostatnou kuchyňou. Avšak, aj pokiaľ máme malú kuchyňu, aj tá môže byť velkorysá, v prípade že je zariadená tak, aby plnila funkciu a zároveň bola príjemná.

Čím je kuchyňa menšia, tým je zložitejšie vytvoriť v nej dostatočný priestor pre všetky potrebné druhy prác. Aj v malej kuchyni, potrebujeme pracovnú plochu, úložné priestory, elektrospotrebiče a stôl. V týchto prípadoch je vhodné siahnuť po rohovom vyhotovení kuchyne.

Rohové kuchyneRohová kuchyňa alebo kuchyňa je mimoriadne obľúbeným riešením, ktoré umožňuje ideálny rozsah pracovných plôch poruke a tým menej nabehaných kilometrov.

Toto riešenie je ideálne pre väčšinu priemerne veľkých rodín s priemerne kulinársky založeným obedotvorcom. V rozovretej časti  skvelé miesto na jedálenský stôl,častou otázkou býva vyyužietie rohu, ktorého dôkladné využitie je relatívne náročné na premýšľanie aj na investície.

Aj v tomto type kuchýň môže ostať klasická linka, skladajúca sa zo spodných, prípadne aj horných skriniek a pracovnej plochy len na jednej strane licky, druhá strana je bez pracovnej plochy a tvoria ju vysoké skrine a vstavané spotrebiče. Do priestoru medzi dvoma časťami linky sa okrem stola často umiestňuje aj priestranný kuchynský ostrov s pracovnou plochou a varnou alebo umývacou zónou, prípadne aj oboma.