Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Rohové digestory

Rohové digestory

Rohové digestory

Digestor sa postupom času stáva stále dôležitejším pomocníkom v domácnosti, zvlášť, pokial sa rozhodneme spojiť kuchyňu a jedálenský kút. Veľa ľudí kúpu digestora podceňovalo, čo vyústilo v nedobré následky. Je tu možnosť vzniku usadenín mastného prachu na nábytku či celom vybavení domu alebo bytu, ktoré môže byť celé zbytočne znehodnotené.

Digestor tvorí pevná konštrukcia z nerezu, často býva osadená aj sklom. Na sacích plochách sa nachádzajú filtre adekvátne využitiu digestora. Existujú buď hliníkové a kovové, slúžia na zachytenie tukov, alebo uhlíkové slúžiace na zachytenie pachov.Kvalitný digesotr by mal mať tichý chod, nízku hlučnosť, vysokú účinnosť, dlhú životnosť a kvalitné spracovanie. V súčasnosti je popri výkone dôležitým aspektom pri výbere digestora aj dizajn. Kvalitný odsávač pár by mal vzduch v miestnosti vymeniť 10–15 krát za hodinu.

Rohové digestoryRohové digesotry nájdu uplatnenie všade tam, kde sú varná doska alebo sporák umiestené v rohu miestnosti. Vyrábajú sa v prevedeniach ako pre ľavý, tak pre pravý roh miestnosti.

Rohových digesotrov sa vyrábajú 2 druhy: komínové a uhlíkové. Komínové odvádzajú pary a nepotrebné zplodiny vzduchu cez komín von z bytu alebo domu, uhlíkové zabezpečujú recirkuláciu vzduchu v miestnosti, to znamená že sa cez uhlíkový filter vzduch čistí a je vracaný do miestnosti.

Ak hľadáte miesto, kde rohové digestory nájsť a kúpiť, môžem vám odporučiť navštíviť jednu z predajní elektra vo vašom meste. Nay elektrodom, Datart, ElectroWorld či iná podobná prevádzka má na svojej predajni vždy niekoľko  rohových digestorov. Čo je však hlavnejšie mali by mať aj zamestnancov, ktorí by vám mali s výberom rohového digestoru pomôcť. Aj keď realita je často iná a ak sa na zamestnanca podobného obchodu obrátite s prosbou o pomoc, zväčša na vás len nechápavo pozerá.

Ak sa podobnej situácii chcete vyhnúť, môžete skúsiť nájsť on-line obchody predávajúce digestory a iné elektro do domácnosti. Aj ja som kupoval rohový digestor pár mesiacov dozadu a našiel som ho na internete. Nechcem tu príliš robiť reklamu ale bolo to v obchode mall.sk. Dokonca mi cez email poradili na čo si dať pozor a ako správe rohový digestor vyberať.

Čo však bolo pre mňa, a dovolím si povedať, že aj pre väčšinu Slovákov najdôležitejším, bola práve cena. Tento internetový obchod mi ponúkol cenu o niekoľko desiatok eur nižšiu ako bežné kamenné obchody. A nebol jediný. Priemerná cena na internete sa pohybovala skutočne o niekoľko eur nižšie. Je to spôsobené tým, že podobný internetový obchod nemusí mať toľko zamestnancov, nemusí mať veľké priestory, kde predáva svoj tovar. Jednoducho má jeden obrovský sklad, niekde kde je to lacné a potom už len svoju prezentáciu na internete. V konečnom dôsledku ušetrí veľké peniaze, ktoré sa odrazia aj v koncovej cene pre spotrebiteľa, teda v tomto prípade pre nás.

Na koniec svojho návodu vám môžem asi len popriať veľa šťastia s výberom a kúpou vášho rohového digestora. Nezabúdajte nikdy na to, že by ste platiaci zákazník a preto máte právo pýtať sa na všetko čo vás zaujíma!  Nebojte sa nepríjemných predavačov a vyberte si naozaj ten najlepší rohový digestor pre vás! Držím palce!