Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Riedke vlasy

Riedke vlasy

Riedke vlasy

Patríte k tým ženám, ktorým príroda neuštedrila bohatú záplavu vlasov? Nič si z toho nerobte. Nemôžeme byť všetky rovnaké. Aj z riedkych vlasov sa dajú vyčariť zaujímavé a praktické účesy. Len treba vedieť ako na to.

V lekárňach alebo v drogériách sa dajú bežne zohnať prípravky na zväčšenie objemu. Šampóny na zväčšenie objemu vlasov obsahujú namiesto ťažkých výživných olejnatých látok polyméry, ktoré sa vzájomne odpudzujú a tak zväčšujú medzivlasový priestor.

Riedke vlasyZákladom je však zvoliť si správny typ účesu. Ak si sama nie ste istá aký by Vám pristal, opýtajte sa na radu kaderníka. V zásade platí, že pre riedke vlasy sú vhodné polokrátke zostrihy do postupna. Takéto účesy sú jednoduché na údržbu, pôsobia efektne a vlasy vyzerajú vzdušne. Ak si chcete vzhľad vlasov udržať, mali by ste každé tri mesiace navštíviť svojho kaderníka, aby Vám vlasy opäť zostrihal do požadovaného tvaru. Pre riedke a jemné vlasy je dobré zvoliť niektorý z nasledovných strihov.

Krátky tvárový strih dodá Vašim vlasom hustotu. Tento strih môže mať viac obmien v závislosti od typu tváre. Krátky tvárový strih by sa nemal končiť na najširšej časti tváre. Oválna tvár si môže dovoliť akúkoľvek dĺžku. Okrúhlej tvári pristane dlhší nesúmerný tvar. Tváram v tvare štvoruholníka alebo diamantu sadne dĺžka po plecia. Zpostupnený krátky tvárový strih je vhodný pre jemné vlasy. Nosia ho aj známe osobnosti, ako napríklad Victoria Beckham, Kelly Clarkson a mnohé ďalšie.

Vrstvený polodlhý strih je určený ženám, ktorých problémovým miestom je riedky vrch hlavy. Veľkosť a dynamiku vlasov dosiahnete vtedy, keď Vám vlasy budú siahať k pleciam s mnohými vrstvami okolo. Strih je vhodný na zvýraznenie srdcovej a diamantovej tváre.

Ak Vás trápia riedke vlasy na temene, zvoľte strih „podľa čiapky“, nazývaný tiež ako bob. Tento strih je veľmi hravý. Vlasy sú zostrihané na krátko vo viacerých vrstvách. Pristane okrúhlym, oválnym i diamantovým tváram.

Prostredníctvom internetovej adresy http://ucesy-sk.happyhair.sk/ si môžete bezplatne vyskúšať na vlastnej fotografii aký typ účesu Vám pristane. V ponuke je množstvo účesov, ktoré si môžete vďaka virtuálnemu kaderníkovi skúsiť a vyhnúť sa tak experimentovaniu „na ostro“.