Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Retro šaty

Retro šaty

Retro šaty

Dnešná móda je zaujímavá, bláznivá. Každý jeden z nás sa v nej nájde. Neustále sa v nej niečo mení, prichádza množstvo nových módnych hitov. Móda nielen prináša niečo nové, ona vracia život veciam, o ktorých sme si mysleli, že už sú navždy zabudnuté.

V poslednom čase môžeme dosť počuť o obľúbenosti retro štýlu. Je to štýl obliekania, ktorým sa akoby vraciame späť do minulosti. Námety čerpá z obdobia mladosti našich mám a starých mám. Veľmi obľúbené retro šaty sú z obdobia kultúrnej revolúcie v 60-tych až 70-tych rokoch.

Retro šatyOblečenie vyzerá síce staromódne, ale verte-neverte, retro šaty sú veľmi obľúbené a moderné. Medzi správne retro šaty môžeme zaradiť kratučké šaty, ktoré pôsobia vábivo až provokatívne. Určite nič nepokazíte ak si na šaty dáte opasok. Ak máte peknú postavu, budete vyzerať priam úžasne. Správne retro šaty by mali byť kockované, kárované alebo bodkované. Bodky boli neodmysliteľnou súčasťou 50-tych rokov. Úžasne vyzerajú šaty čiernej farby s bielymi bodkami, ale i naopak, tmavé bodky na bielych šatách.

Farba by mala byť hlavne biela, čierna a červená. Ale nič nepokazíte ani fialovou, ružovou alebo šedou farbou. Takéto šaty sú samo o sebe dosť zaujímavé, ale aj ony potrebujú správne doplnky. Je priam zakázané aby boli malé a nevýrazné. Keď pôjdete okolo ľudí, musia vidieť Vaše veľké doplnky. A keďže sa bavíme o retro štýle, tak doplnky môžu byť plastové alebo drevené. Najlepšie hodiace sa topánky k retro šatám, sú topánky s otvorenou špičkou na vysokom a úzkom podpätku. Retro šaty doplníte ešte šálom, ktorý nemusí byť až tak výrazný, a veľkými okuliarmi.