Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ray Ban

Ray Ban

Ray Ban

Slnečné okuliare Ray Ban rovnako ako celú ich spoločnosť určite dobre poznáte. Poradíme vám, ako si vybrať Ray Bany, ktoré vám skutočne sadnú a tiež ako si dať pozor na kúpu nekvalitných falzifikátov. Ray Ban je záruka kvality a preto by si mal tento článok prečítať každý, kto má o tieto okuliare záujem.

Tieto svetoznáme slnečné okuliare sa stali známymi po tom, ako ich obsadzovali  Hollywoodsky režiséri do svojich filmov. Pôvodne to boli len obyčajné slnečné okuliare pre letcov v americkom letectve. Postupom času sa však zo značky Ray Ban stala módna ikona a štýlový doplnok, ktorý si získal milióny priaznivcov po celom svete.

Ray BanNie je preto prekvapením, že sa túto spoločnosť a značku Ray Ban rozhodla odkúpiť obrovská Talianska spoločnosť Luxottica Group, ktorá obchoduje aj s inými svetovými značkami. Cena za značku Ray Ban bola však obdivuhodná. Najskôr sa cena odhadovala na 200 až 300 miliónov dolárov, nakoniec bola však značka Ray Ban aj so všetkými módnymi patentmi predaná za úctyhodných 640 miliónov dolárov. Len pre úplnosť, je to asi hodnota 443 miliónov eur, čo je viac ako 13 miliárd Slovenských korún. Asi uznáte, že je to krásne číslo!

V čom sú Ray Ban iné?

Spoznáte ich na prvý pohľad i keď sú samozrejme všetky iné. Myslím tým kolekcie. Ray Ban okuliare majú asi sedem kolekcií a to konkrétne Families, Icons, Active Lifestyle, High Street, Fast and Furious, Tech a  Craft.

Klasické okuliare Ray Ban majú rám z tenkého kovu, ktorý obopína veľké sklíčka. Sú to tie klasické a hlavne originálne „pilotné okuliare“. Rám je síce jemný, no veľmi odolný. Toto je prvý zo znakov, ako odlíšite originály od falzifikátov. K tomu sa však ešte len dostaneme. Rám Ray Banov môže byť takto pevný a zároveň silný preto, lebo je z karbónových vlákien. Nie celý, je nimi len spevnený. To im pridáva tie správne vlastnosti.

Sklá Ray Ban sú taktiež unikátne. Väčšina z nich je polarizovaná, čo znamená, že budete cez ne vidieť dokonca lepšie ako keď sa na svet pozeráte voľným okom. Odrážajú zlé slnečné lúče, ktoré by vás mohli ľahko oslepiť.

Taktiež obsahujú silný ochranný obal, či fóliu, ktorá bráni poškodeniu vašich očí. Slnečné lúče vyžarujú totiž to takzvané UV lúče, ktoré pre nás no hlavne naše oči nie sú priaznivé. Ray Ban okuliare vás však pred nimi spoľahlivo ochránia.

Sklíčka Ray Ban sú taktiež ochránené patentovaným povrchom, ktorý zabraňuje ich poškriabaniu. Treba si však dať pozor, že ich výrobca negarantuje túto vlastnosť. Ak ich položíte na nečistý povrch, nepoškriabu sa ako iné okuliare. Ale zároveň to neznamená, že ak s Ray Ban okuliarmi budete šúchať po chodníku, tak sa nepoškriabu!

Ako odlíšiť falzifikáty Ray Ban?

S touto otázkou sa potykám už dlhý čas. Musím sa priznať, že osobne žiadne originálne a ani neoriginálne Ray Ban okuliare nevlastním. Mal som však už v živote to „šťastie“, držať obe tieto verzie v ruke. Falzifikáty Ray Banov dokonca dva krát. Dva rôzne druhy. Skúsim vám teda prezradiť, aspoň základné triky ako odlíšiť pravé Ray Ban okuliare od tých falošných.

Ray Ban sú pevné.

Po prvé, ako už bolo vyššie spomínané, originálne Ray Ban okuliare sú vyrobené z kvalitného kovu, ktorý je tvrdení vláknami titánu. Ak teda uchopíte tieto okuliare do rúk, cítite, že sú pevné. Nie sú tak „labilné“ ako falošné Ray Bany.

Ak sa vám to podarí, skúste jemnúčko ohnúť ich rám. Ak vás uvidí predávajúci asi vás rovno vyhodí, preto si dávajte dobrý pozor. Ak to nepreženiete, Ray Ban originály budú pekne vzdorovať. Falošný kúsok sa ohne skoro ako maslo v teplých rukách.

Ray Ban má certifikát.

A vy na tento certifikát máte právo! Ak vám predávajúci povie, že okuliare Ray Ban, ktoré predáva, sú práve ale nemôže vám ukázať certifikát, tak vedzte, že pravé nie sú. Alebo ak vám len ponúkne nazrieť sa do tohto certifikátu ale domov vám ho s okuliarmi nedá. Znamená to, že si kúpil jedny originály, ktorých certifikát ukazuje a predáva už len falošné Ray Bany.

Detaily na Ray Banoch.

Všímajte si maličkosti. Je ich na Ray Ban okuliaroch kopa, napríklad na pravom sklíčku by malo byť napísaný ich názov, teda Ray Ban. Dobre si ho pozrite. Ak na okuliaroch chýba, pravé nemôžu byť! Ak tam tento nápis Ray Ban aj je, ale vidíte, že je tam len nalepený, nedajbože sa odlupuje preč. Tieto okuliare budú taktiež pravdepodobne len falošná kópia originálu.

K okuliarom Ray Ban by ste mali dostať aj originálnu taštičku s logom Ray Ban. Rovnako ako okuliare si ju dobre obzrite, či na nej nie sú nejaké výrazné chyby, či neodpadávajú písmenka z loga a pod.

To sú asi všetky základné rad a tipy ako sa vyvarovať nekvalitným falzifikátom. Určite odporúčam taktiež preštudovať si iné portály o tejto tematike. Pozrite si tiež originálne fotky Ray Banov a porovnajte s tými čo chcete kupovať.

Verím, že vám náš článok aspoň trošku pomohol, a že si svoje nové Ray Ban okuliare náležite užijete. Verte mi, že práve s Ray Ban slnečnými okuliarmi budete ten najväčší frajer na pláži!

Ray Ban reklamný TV spot

Pripravili sme pre vás ešte jednu maličkú chuťovku na záver. Originálny televízny reklamný spot na Ray Ban okuliare, ktorý bol vysielaný v USA.