Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Radiátory do kúpelne

Radiátory do kúpelne

Radiátory do kúpelne

Kúpeľňa patrí jednoznačne k jedným z najlepších a najobľúbenejších miest na relax a oddych. V dnešnej dobe nepredstavuje len miesto, kde vykonávame denné čistenie zubov, sprchovanie, takzvanú ,,dennú očistu“.

Veď kto nemiluje ten pocit, keď príde domov po namáhavej práci alebo športe a pod prúdom tečúcej vody môže zmyť zo seba pot, špinu a stres, ktorý ho sprevádzal počas celého dňa. Táto potreba je umocnená najmä v lete kedy na našej pokožke cítime slnečné lúče intenzívnejšie.

Radiátory do kúpelneToto všetko je pekné keď je nám teplo a potrebujeme sa schladiť. Ale čo v zime? Je vo vašej kúpeľni príjemná teplota aj keď udrú prvé mrazy? Dosiahnutie optimálnej teploty nie je až tak jednoduché nakoľko pri kúpeľniach možno počítať s menším priestorom ako u ostatných miestnostiach. Kvôli šetreniu miesta je teda ideálne podlahové kúrenie, no nie to celkom lacná a v každej kúpeľni technicky možná záležitosť. Preto v tomto prípade je lepšie sa poobzerať po inej alternatíve ako napríklad si prizvať malého pomocníka v podobe vykurovacieho telesa – radiátora.

Určite vo svojom okolí nájdete špecializované obchody, kde splnia všetky vaše predstavy. Ale ešte pred tým, ako sa rozhodnete urobiť ten správny výber, treba si rozšíriť svoj obzor a priezrieť široké spektrum ponuky, ktoré prináša dnešný trh.

Najčastejšie radiátory sú ponúkané vo forme rebríkových, ktoré očaria nielen svojou schopnosťou vykúriť miestnosť tak ako si to práve želáme, ale aj praktickosťou a možnosťou využitia ako vešiaku na osušky či uteráky. Ich pripojenie si môžete vybrať podľa svojich možností, na teplovodný vykurovací systém alebo na elektrickú energiu. Tieto radiátory sú trúbkovité vykurovacie telesá, ktoré šetria miesto svojím umiestnením v kúpeľni na výšku. Pozor treba dávať na vykurovaciu kapacitu, ktorá býva často obmedzená. Preto je veľmi dôležité okrem celkového vzhľadu kúpelne, zabezpečiť aj správnu teplotu, pri ktorej sa budeme cítiť pohodlne a nerušene. Početnú skupinu rebríkových radiátorov teraz vystriedajme za o nič horšiu skupinu doskových a článkových radiátorov.

Doskové radiátory sa dostávajú do povedomia hlavne kvôli kompaktnejšiemu a jednoduchému rozmeru, ktorý tak ponúka lepší vzhľad a perfektne môže doplniť a vylepšiť dizajn vašej kúpeľne. A aby sme neostali článkovým radiátorom nič dlžný, spomeniem aj ich výhody, ku ktorým patrí najmä ľahká starostlivosť a čistenie. Okrem iného pre nich jednoznačne hrá aj dlhá životnosť, ktorá štandardne dosahuje až niekoľko desiatok rokov, avšak nie je prakticky obmedzená.

Pri všetkých typoch spomenutých radiátoroch, si je treba uvedomiť jednu podstatnú vec. To, ako bude ohrievať náš priestor, závisí od materiálu a ten zväčša býva u týchto typov z ocele alebo liatiny. Oceľové sa zohrievajú rýchlejšie, ale aj rýchlo chladnú, naproti tomu, liatiny sú schopné teplo akumulovať čím zohrievanie a chladnutie bude trvať o čosi dlhšie.