Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Priestorové digestory

Priestorové digestory

Priestorové digestory

V dnešnom trende spájania kuchyne s jedálenským kútom alebo celým obývacím priestorom je úloha odsávača pár ešte dôležitejšia než v minulosti. Digestor patrí medzi spotrebiče, ktorých kúpu často odkladáme až na posledné miesto, ale nie je vhodné jeho funkciu úpne podceniť.

Dnes nie je hlavným parametrom funkčnost, ale tiež estetika samotného výrobku. Základom digestora je pevná konštrukcia z nerezu doplnená sklom, na sacích plochách filtre môžu byť buď hliníkové alebo kovové (zadržanie tukov) alebo tiež uhlíkové (zadržanie pachov). Kvalitný digestor by mal mať tieto parametre:  tichý chod, nízka hlučnosť,vysoká účinnosť, dlhá životnosť a  kvalitné remeselné spracovanie. Kvalitný odsávač pár by mal vzduch v miestnosti vymeniť 10 – 15 krát za hodinu.

Priestorové digestoryOstrovné odsávače predstavujú z estetického hľadiska najvýraznejšie riešenie. Montujú na strop, nad varné ostrovy. Vďaka svojej konštrukcii sú v súčasnosti ostrovné odsávače pár vysúvateľné s teleskopickým vyhotovením komínového krytu, inak povedané, že výšku komínového krytu možno prispôsobiť rôznym výškam miestností. Nenahraditeľné miesto majú v profesionálnych kuchyniach, avšak využijú ich aj ľudia, ktorých kuchyne sú vyriešené neštandratne. Ako u všetkých druhoch digestorov aj tu je potrebné sledovať hlavne jeho výkon a hlučnosť. Odborníci odporúčajú digestory, ktoré dokážu vyvetrať kuchyňu asi tri krát za hodinu.

Hlučnosť digestora výrazne ovplyvňuje kvalitu samostatnej kuchyne. Dnes je väčšina digestorov navrhovaná tak, aby produkovali minimálne množstvá hluku. Akceptovateľná hedonota je to okolo 50 dB.