Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Prehozy na sedačky

Prehozy na sedačky

Prehozy na sedačky

Čas strávený v obývacej miestnosti sa nemôže porovnávať s časom stráveným napríklad v kuchyni alebo predsieni. A tak, ak chcete aby Vaša sedačka vydržala dlhšie a zároveň aby sa skrášlila podľa Vašich predstáv, stačí ak si zakúpite prehozy na sedačky. Ako však vybrať tie práve? Skúsime Vám pomôcť.

Načo sú prehozy na sedačky

Prehozy na sedačky sú dobré riešenie pre ušetrenie veľa peňazí, aby ste si nemuseli kupovať ďalšie sedačky, keď sa Vám jedna zničí. Môžete ich použiť aj na obyčajné sedačky, ktoré nie sú pokryté kožou alebo drahými látkami a tak ušetríte aj na novej sedačke.

Prehozy na sedačkyTakže ak sa bojíte, že sa vám vaša krásna kožená sedačka zašpiní, jednoducho si aj vy kúpte prehozy na sedačky a bude ochránená. Ak niekto zašpiní tie, tak ich zvlečiete a jednoducho operiete. Nič jednoduchšie pod slnkom. Ak však budú príliš špinavé, tak ich vyhodíte. Je to myslím si lepšie ako vyhadzovať celú sedačku za niekoľko sto eur.

Rovnako keď už sa vám nepáči vaša sedačka ale nemáte záujem vyhadzovať stovky eur za novú sú prehozy na sedačky tým ideálnym pre vás. Jednoducho si u predávajúceho z jeho katalógu vyberiete farbu a vzor aký sa vám páči, zaplatíte maximálne pár desiatok eur, starú sedačku oblečiete a čo to? Máte novú sedačku a nestála vás viac ako pár euro.

Prehozy na sedačky ako dekorácia

Dekorácia ako prehoz pridá Vašej izbe na luxusnom vzhľade a aj spríjemní pocit sedenia na sedačke. Môžete si vybrať aj z desiatok materiálov. Od saténu po klasické textílie. Môžete tak svoju starú sedačku oživiť na nepoznanie.

V obchodoch sa prehozy na sedačky predávajú v rôznych veľkostiach, ale aj farbách, vzoroch, materiáloch a kombináciách, aby si človek mohol vybrať prehozy ladiace s interiérom izby. Keď som naposledy kupoval asi pred 2 mesiacmi prehozy na sedačky ja, tak na mňa predavač vytiahol ich vzorkovník (to je akási veľká kniha všetkých materiálov a farieb aké ponúkajú) a mal som čo najbližšie 2 hodiny robiť, aby som si vôbec nejaký vybral. Nebojte sa preto, že si nevyberiete.

Prehozy na sedačky sa  vyrábajú z najkvalitnejších materiálov, ktoré sú odolné proti vlhkosti, pretrhnutiu, zašpineniu a proti oderu a tým chránia Vašu sedaciu súpravu čo najviac. Taktiež bývajú chránené jemnou vrstvou chemikálie neškodnej človeku ale zabraňujúcej roztočom a nečistotám usádzať sa vo vašej sedačke.

Prehozy na sedačky a ich čistenie

Čistenie prehozov na sedačky je veľmi jednoduché. Stačí je oprať v práčke na 40°C s použitím pracieho prostriedku na farebné a jemné prádlo. Poprípade ak sa vám ho nechce celé vyzliekať, skúste len navlhčenou utierkou či hubkou prejsť po zašpinenom mieste. Možno použite mydlo, alebo aj Jar či Pur, alebo iný podobný čistiaci prípravok.

Na každom obale prehozov by malo byť presne špecifikované, ako ho môžete čistiť. Niektoré materiály sa nemôžu čistiť chemicky. Iné sa zas inak čistiť nedajú. Niektoré prať vôbec nemôžete, iné kľudne hoďte do práčky a budú ako nové. Aj toto je veľmi dôležité zistiť si pred kúpou nových prehozov na sedačky.

Prehozy na sedačky sa najčastejšie predávajú po súpravách 3+2+1 alebo 3+1+1. Keď si chcete prehozy na sedačky zaobstarať, nezabudnite aj na vankúšiky, tie tiež nie sú najlacnejšie a je dobré si je chrániť pred poškodením, aby ste nemuseli za pol roka kupovať ďalšie.

Veríme, že ste u nás našli aspoň základné informácie, ktoré ste hľadali. Prehozy na sedačky sú praktické a môžu váš domov skutočne oživiť. Sám ich doma mám a môžem ich preto vrelo odporučiť každému. Prajem veľa šťastie pri ich výbere a dlhé roky úspešného a spokojného používania.