Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Prehozy na manželskú posteľ

Prehozy na manželskú posteľ

Prehozy na manželskú posteľ

Nechcete sa už donekonečna obmedzovať pri výbere farieb a vzorov posteľných obliečok? Nie ste ranní vtáci a nestíhate nikdy do práce? Chcete sa pochváliť elegantnou a modernou manželskou posteľou? Tak pozorne čítajte, pretože potom je tento článok je napísaný len a len pre Vás!

Čo sú vlastne prehozy na manželskú posteľ?

Prehozy na manželskú posteľ sú mäkké a hrubšie prikrývky ako  klasická obliečka. Kedysi boli prehozy v domácnostiach  klasickou súčasťou postelí. Keď sa však do popredia začali dostávať periniaky, začali miznúť na trhu. A dnes sa však osvedčila stará známa praktickosť a prehozy  sú nami opäť obľúbené. Zabudnime už na nekonečné postielanie,  prehoz urobí prácu za nás. Dokonale  ním zakryjeme našu „lenivosť“ a ešte dodáme našej posteli skutočnú eleganciu.

Prehozy na manželskú posteľPrehozy si možno zadovážiť rovno pri kúpe manželskej postele, sú väčšinou ich súčasťou, alebo aj samostatne. Ak medzi vaše záľuby nepatrí nakupovanie a zdĺhavé behanie po obchodoch považujete za stratu cenného času, dajú sa objednať rovno z pohodlia vášho domova, čiže z internetu!

Sada tvorí jeden prehoz a dva malé dekoračné vankúše tej istej farby a vzoru. Prehoz má rozmer     240 x 260, 250 x 260 cm a vankúšiky 40 x 40 cm, 50 x 70 cm. Nie je vylúčená možnosť ani dať si ušiť prehoz vlastných rozmerov, farby(jednofarebné, viacfarebné), vzoru(geometrické) a tvaru. Sú to veľmi kvalitné prehozy, šité aj ručne. Dôležité je vybrať si aj kvalitný materiál. Samozrejme, nie z toho hľadiska, že budeme pod prehozom spávať, ale každý bude rád, ak sa mu životnosť prehozu predĺži čo i len o rok.  Vnútro prehozu je vyrobené z dutého vlákna a povrch je ušitý z čistej bavlny.  Ďalej sa šijú tiež z polyesteru,  pleteniny,  viskózy a akrylu. Náročnejším sa isto budú pozdávať prehozy na manželskú posteľ  vyrobené z antialergických mikrovlákien.  Určite nás očaria prehozy ušité patchworkovou technikou(ručné šité, zošívajú sa menšie kúsky látok rôznych druhov a farieb), výplň tvorí tenká vrstva dutého vlákna.

Ošetrenie prehozov na manželskú posteľ

Čistenie si nevyžaduje nejakú ťažkú, špecifickú úpravu. Očistíme ich kľudne v domácich podmienkach. Prehozy,  ktorých povrch tvorí bavlna a náplňe sú z polyesterového rúna perieme pri 40 stupňoch v automatickej práčke.  A prehozy len z polyesteru sa perú pri teplote 30 stupňov. Prehozy na manželskú posteľ  netreba žehliť.  Patchworkové prehozy žehlíme na programe bavlna bez naparovania.

Musíme myslieť na to, že prehoz nie je len užitočným, ale aj vkusným doplnkom, preto by ste mali vyberať taký, ktorý dokonale zapadne do vášho interiéru spálňe. Mal by ladiť k prvkom spálňe- farbe nábytku, steny ale najlepšie vynikne, ak ladí  k závesu.