Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Prehozy na gauč

Prehozy na gauč

Prehozy na gauč

Gauč alebo sedacia súprava je jedno najčastejšie využívaných miest pre odpočinok. Azda v každej domácnosti nájdeme tento nábytok v obývačke, z ktoré sledujem televíziu, počúvame hudbu alebo len tak leňošíme. Dnešné sedacie súpravy a gauče sú kvalitné, moderné a dizajnovo príťažlivé. Na druhej strane ich cena nemusí vyhovovať každému a tak sa do popredia dostávajú prehozy na gauč.

Ak si nemôžeme dovoliť novú sedaciu súpravu alebo gauč sú prehozy na gauč to správne riešenie. Po natiahnutí a takzvanom oblečení premenia staré gauče na nepoznanie. Nikto si potom nevšimne, či to nový gauč alebo nie. Tieto prehozy nestoja až toľko, aby si ich človek nemohol kúpiť viac. Malo by to dobrý efekt ak by sme si pozvali návštevu. Striedaním prehozov by sme u pozvaných hostí vzbudili akýsi rešpekt, že si môžeme dovoliť novú sedaciu súpravu v krátkom čase.

Prehozy na gaučExistuje viacero materiálov, z ktorých sa prehozy na gauč vyrábajú. Najdrahším variantom je belgický plyš. Ten je výborný na údržbu, dá  prať v automatickej práčke a pôsobí luxusným dojmom. Jeho jemné chĺpky sú tak mäkké, že pri každom dotyku budete mať pocit akoby ste boli v siedmom nebi. Podobným materiálom je flees, ktorý na rozdiel od belgického plyšu umožňuje vyrobiť na ňom rôzne motívy.

Taktiež je nenáročný na údržbu a pri zašpinený ho stačí jednoducho vyprať. Osobitným materiálom na rozbor je tkanina, z ktorej sa prehozy vyrábajú. Tkaniny sú zložené z časti z bavlny, ktorá dodáva celkovému dojmu prirodzenosť. Pri tomto materiáli je rôznorodosť motívov a farieb azda najširšia. Na výber sú od kockovaných, pásikatých, či motívov s kvetmi hádam všetky variácie na aké si človek len spomenie.