Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Predĺžené vlasy

Predĺžené vlasy

Predĺžené vlasy

Dlhé vlasy sú symbolom ženskosti. No komu sa chce čakať roky kým narastú? Vhodným riešením je predĺženie vlasov. Je veľa techník predĺženia vlasov. Ideálna metóda neexistuje. Každá má svoje pre a proti.

No hádam jednou z najlepších je metóda „za studena“. Táto metóda vôbec nepoškodzuje vlasy, nové vlasy sú pripojené maličkou vrstvou keratínu. Pri tejto metóde sa keratín roztaví a spojí vlasy pri nízkej teplote. Existuje aj metóda „za tepla“ – pri nej sa používajú lepiace zmesi ako keratín, živica a iné, teplota pri lepení je podstatne vyššia.

Predĺžené vlasyTepelná metóda Termospojky – spojky sa do vlasou upevňujú pomocou klieští. Táto metóda sa vyznačuje rýchlosťou a čistotou pri aplikácii, vynikajúcou pevnosťou. Ide skoro až o neviditeľné pripojenie.

Studená metóda Mikrokrúžky – táto metóda sa vykonáva bez pôsobenia akéhokoľvek tepla. Vlasy sa uchytávajú len pomocou tlaku. Táto technika sa vyznačuje jednoduchosťou (zvládne ju každý zručný človek) – všetko čo potrebujeme je háčik, kliešte, spojky a pramienky vlasov.

Studená metóda Clip – je najjednoduchší a najpraktickejší spôsob. Do vlasov sa upevňuje ráno, večer sa odopína – nosí sa len príležitostne. Vlasy sa neumývajú spolu, ale osobitne, takže sa predlžuje životnosť príčesku.

Jednou z najnovších je metóda SKIN TAPE – ide o vlasy prilepené na lepiacu pásku, ktorá sa následne aplikuje na vlastné pramene vlasov.

Starostlivosť o takéto vlasy je úplne bežná, nakoľko sa používajú prírodné vlasy. Teda len tie šampóny, ktoré používate doteraz. Ale keďže ide o prírodné neživé vlasy, je potrebné im dodávať živiny a vitamíny zvonka. Žehlička alebo kulma môže byť použitá avšak je nevyhnutné vyvarovať sa spojov, pretože by sa mohli roztaviť.