Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Predaj obuvi

Predaj obuvi

Predaj obuvi

Pravdepodobne najstaršia topánka na svete bola nájdená v Arménsku. Odhaduje sa, že je 5,500 rokov stará. V tých časoch si asi každý svoju obuv zháňal a vyrábal sám, čo sa v priebehu niekoľkých tisícročí dosť výrazne zmenilo. Spoločnosť sa špecializovala na rôzne činnosti, potom prvé výmenné obchody a vynájdenie peňazí, ktoré hýbu svetom.

Predaj obuvi je niečo, čo patrí neodmysliteľne do našej vyspelej doby. Dá sa v predaji obuvi ešte niečo vôbec vylepšiť?

Predaj obuviDnes sa už všetko predáva a nakupuje cez internet. Stále si však myslím, že predaj obuvi v kamenných obchodoch je niečo, čo tak skoro nezanikne. Vedci a programátori intenzívne vymýšľajú nové a nové technológie, ako vytvoriť online módneho poradcu, ktorý zoskenuje vašu postavu, vyberie vám šaty presne na mieru a ešte aj odporučí doplnky, ktoré sa vám budú k nim najlepšie hodiť. Pri oblečení je to ako-tak predstaviteľné. No naozaj by bol počítač schopný vybrať vám obuv na mieru?

Často aj nám trvá v obchode neskutočne dlho, kým sa rozhodneme pre jeden pár topánok. Hoci sú to rovnaké čísla a takmer identické strihy, jedny sedia viac ako tie druhé. My sa prechádzame po obchode a sústredíme sa na každú jednu zvláštnu vec, ktorú pociťujú naše nohy pri chôdzi. Nakoniec vyjdeme z obchodu s prázdnymi rukami s presvedčením, že v inom obchode nájdeme niečo lepšie a pohodlnejšie.

Internetový predaj obuvi nás síce zbaví nepríjemného a zdĺhavého hľadania, no nezaručuje nám to, že v nových topánkach sa budeme cítiť príjemne a pohodlne. Nič nenahradí skutočnosť – pocítiť aký je materiál, vidieť v rôznom svetle farbu topánok, a skúsiť, či nie je remienok príliš tesný a či je podrážka prilepená kvalitne. K tomu ešte aj väčší rozhľad, lebo skúšate viac párov naraz.

Známy citát hovorí: „Predtým ako niekoho budeš súdiť, kráčaj míľu v jeho topánkach. Potom je to už jedno. On je míľu ďaleko a ty máš jeho topánky.“  Je však aj čestnejší spôsob ako prísť k novým topánkam. A preto kým ľudia nezačnú súdiť ľudí takýmto spôsobom, predaj obuvi nezanikne. Či ten cez internet, alebo klasický!