Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Pracovné dosky na kuchynské linky

Pracovné dosky na kuchynské linky

Pracovné dosky na kuchynské linky

Najviac namáhaný povrch v každej domácnosti je jednoznačne podlaha. Druhým najnamáhavejším povrchom je pracovná doska kuchynskej linky. Či je to len krájanie chleba alebo klepanie riskov, pri každej činnosti je doska namáhaná.

Okrem toho je v kuchyni stále vlhko, po pracovnej doske sa často rozlieva masť alebo nejaká iná tekutina, často sa na ňu prilepí nejaké jedlo, ktoré potom musíme hrubou silou odstraňovať. A tá doska to predsa všetko vydrží.

Práve preto sú pracovné dosky vyrobené tak, že ich povrch je odolný voči oderu, vlhkosti, tlaku a poškriabaniu pri bežnom používaní, odolný voči bežným chemikáliám, voči vysokým teplotám, nenáročný na údržbu a príjemný na dotyk a na pohľad.

Pracovné dosky na kuchynské linkyPracovné dosky sa vyrábajú v rôznych hrúbkach, najčastejšie sú to 2,8 cm až 3,8 cm z rôznych materiálov, či už je to sklo, odolný laminát, umelý alebo prírodný kameň. Výber správneho materiálu je jeden z najdôležitejších faktorov. Čoraz častejšie využívaným materiálom sa stáva sklo kvôli ľahkému ošetrovaniu a hygienickému povrchu. Pracovnú dosku tvorí 1,0 cm až 1,2 cm hrubé bezpečnostné sklo, či už ide o priehľadné sklo alebo o sklo doplnené farebným odtieňom.

Pre pohodlné používanie pracovnej dosky je dôležité jej výškové umiestnenie – jej výšku je potrebné prispôsobiť výške človeku, ktorý varí najčastejšie.