Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Pracovná obuv

Pracovná obuv

Pracovná obuv

Väčšina ľudí si pod pojmom pracovná obuv predstavuje ťažké zablatené robotnícke topánky. Do tejto kategórie však spadajú nielen ony.

Medzi pracovnú obuv zaraďujeme akékoľvek topánky, ktorých účelom je pomôcť k ľahšiemu vykonávaniu konkrétnej práce. Hlavným cieľom tejto obuvi je nielen váš lepší výkon, ale taktiež bezpečnosť a ochrana vášho zdravia. Či pracujete v kancelárii, nemocnici, alebo na poli.

Pracovná obuvAkú obuv teda vybrať do akých podmienok? Predstavte si svoju prácu a porozmýšľajte, či by vám pomohli napríklad tieto prednosti pracovnej obuvi – podrážka, ktorá je odolná voči prerazeniu, k tomu je ešte tepelne izolovaná a odoláva aj oleju, nepremokavý prechod medzi podrážkou a zvrškom, ochrana proti nárazom priehlavku, pätná časť, ktorá absorbuje energiu,  a dokonca oceľová špička. Takto vybavená pracovná obuv poskytuje naozaj vysokú ochranu, no ak potrebujete vo svojej práci často a veľa chodiť, predsa len by ste mali uvažovať nad obuvou v ktorej sa vám bude kráčať príjemnejšie.

Pohodlné obchôdzky – aj tie dlhšie, vám zaručí trekingová obuv, ktorá vás nezradí ani v daždi vďaka vodeodolnej membráne. Vybrať si môžete z rôznych druhov. V ponuke sú trekingové poltopánky, ale aj vyššia obuv, ktorá vás ochráni aj pred vyvrtnutým členkom.

Pracovnou obuvou, z ktorej sa v posledných rokoch stal aj módny hit daždivých dní, sú gumáky. Táto obuv vám ako jediná dokáže zaručiť naozaj 100% odolnosť voči vode a vlhku.

Rybárčenie, práca v lese alebo záhrade sa tak práve vďaka pracovnej obuvi stane bezproblémovou činnosťou aj v zlom počasí.

Pre nemocničné zariadenia sú typickou pracovnou obuvou biele sandále (s anatomicky tvarovanou stielkou) alebo klasické biele kožené dreváky. Biela pracovná obuv sa taktiež využíva v potravinárskom prostredí.

Pracujete v interiéri a máte pocit, že vám k lepšiemu výkonu obuv nepomôže? Ľahké nazúvacie topánky vám ponúkajú pohodlie pri behaní z jednej kancelárie do druhej. Dôležitým ochranným prvkom je tu remienok na päte. Zo zdravotného hľadiska sú ideálne opäť sandále (napríklad aj korkové) s anatomicky tvarovanou stielkou – rozdiel pocítite ihneď.

V kancelárii však môžete pracovať v hocičom, v čom sa cítite pohodlne. Ak nemáte v práci nariadené manažérske topánky na opätku alebo korčule (ako v niektorých hypermarketoch), pokojne sa vašou pracovnou obuvou môžu stať vaše obľúbené mäkké domáce papuče. Prinesiete tak do vášho pracovného prostredia kúsok vášho domova a váš výkon sa určite zlepší. Alebo sa môžete riadiť týmto výrokom: „Ak chceš zabudnúť na všetky ostatné problémy, obuj si tesné topánky“.