Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Poťahy na sedačky

Poťahy na sedačky

Poťahy na sedačky

Keby sme celé dni stáli na nohách a všetko robili postojačky, naše kolená by to dlho nevydržali. Preto ľudia vymysleli zariadenia ako stoličky, kreslá, gauče, ktoré sa používajú na sedenie. Sedením človek trávi väčšinu dňa. Či už je to pri raňajkách, cestou do práce (v aute, autobuse, vo vlaku), v práci, počas obeda a je toho oveľa viac.

Poťahy na sedačkyKeď na nejakom povrchu sedíme, vstávame z neho, otáčame sa na ňom je jasné, že sa časom sa zničí. Rovnaké je to so sedačkou v aute aj s gaučom v obývacej miestnosti. Ak je povrch vyrobený zo semišu, časom sa zašpiní a ošúcha, ak je vyrobený z kože, zvykne popraskať.

Na ochranu týchto povrchov slúžia poťahy. V dnešných dňoch sa už síce poťahy nepoužívajú tak často ako niekedy, ale stále tu majú svoje miesto.

V minulosti bolo možné kúpiť prevažne jednofarebné poťahy, dnes v obchodoch nájdeme široký výber s rôznymi motívmi, rôzne štruktúry látky, alebo z mäkkého zamatu. Ich výhodou je, že ich môžeme kedykoľvek vziať preč, vyprať, poprípade vymeniť. Keď si rodina kúpi gauč, je to kúpa na dlhšiu dobu. Ak sa im časom prestane páčiť jeho farebné prevedenie, jednoducho ho zakryjú poťahom a hneď to vyzerá ako niečo nové, iné.