Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Postup na akrylové nechty

Postup na akrylové nechty

Postup na akrylové nechty

Akrylové alebo gélové nechty? Pokiaľ uvažujete, ako si v najbližších dňoch skrášlite vaše nechty a neviete sa rozhodnúť, ktorá voľba je lepšia, možno by vás zaujímalo, že akrylové nechty sú pevnejšie, prirodzenejšie, nežltnú a aj keď vyzerajú rovnako ako gélové, vyjdú vás lacnejšie.

Akryl je hmota, ktorá tvrdne na vzduchu odparovaním tekutej zložky liqidu. Bol kedysi viac využívaný zubármi vďaka svojej priľnavosti. Akryl veľmi rýchlo tvrdne, preto jeho modeláž či už na tipy, šablóny alebo vlastné nechty musí byť rýchla a presná.

Postup na akrylové nechtyNajdôležitejšia je prvotná úprava nechtu. Nechty musia byť úplne čisté, upravené podľa vašich predstáv. Očistite si nechty kefkou, zatlačte kožičku a nechty zahlaďte leštičkou. Leštička necht jemne zdrsní, prach odstráňte so štetcom.

Na takto pripravené nechty môžete upevniť šablónu alebo tip. Najlepšie je vyskúšať oboje, aby ste zistili, čo vám viac vyhovuje. Ak si vyberiete tip, je dôležité, aby sedel na váš tvar nechtov. Na tip potom naneste lepidlo, priložte kolmo na necht a pomaly prikladajte. Dĺžku tipu upravte gilotínkou, ktorou ostriháte necht. Prechod tipu a vlastného nechtu zapilujte tak, aby na nechte nezostal ani kúsok lesklého miesta. Pred nanášaním akrylu musím byť totiž necht drsný. Pokiaľ ste si zvolili šablónu, nalepte ju pod váš necht.

Keď máte prichystaný Primer alebo Border, Liqid v malej nádobke, akrylový prášok a štetec, môžete začať s najdôležitejšou časťou. Naneste si Primer alebo Bonder, ktorý zaručí lepšiu priľnavosť akrylu na necht. Štetec namáčajte do akrylu a hneď do akrylového prášku a na nechte vytvoríte špičkou štetca malú guličku. Takto naneste či už farebný, alebo biely akryl. Vaše ťahy musia byť rýchle, lebo akryl rýchlo tvrdne. Po dokončení nezabudnite štetec poriadne umyť.

Posledným krokom je už iba pilníkovanie nechtu do vami zvoleného tvaru.

Postup na akrylové nechty nie je zložitý, ale vyžaduje si presnosť, rýchlosť a hlavne trpezlivosť. Ak sa vám nedarí práca s akrylom, môžete sa obrátiť na odborníkov v salónoch krásy, ktorí sa venujú manikúre a modelovaniu nechtov. Budete mať nie len profesionálne upravené nechty, ale vám môžu poradiť aj s výberom farieb či vzorov.

Ak ste sa však rozhodli skúsiť to sama, akrylové farby na nechty je možné si kúpiť v obchode, alebo na internete. Cena sa pohybuje rôzne v závislosti od značky, množstva a kusov. Ale sadu (napr. 12 kusov rôznych farieb) si môžete zakúpiť už od 13 eur a jednotlivé farby zoženiete od 3 eur. Tak smelo do toho!