Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Posteľné prehozy

Posteľné prehozy

Posteľné prehozy

Človek trávi veľa času najmä v spálni, v posteli kde čerpá sily a odpočíva z únavy. Každý si rád prispôsobí svoje miesto odpočinku tak aby mu vyhovovalo čo najviac. Jednou možnosťou ako si spríjemniť prostredie sú posteľné prehozy.

Využitie prehozov je naozaj mnohoraké. Môžu byť zvolené k doplneniu spálne určitou farbou, trebárs aj k prekrytiu nehodou spôsobeného fľaku od jedla.  Najviac však posteľné prehozy oslovia lenivších ľudí, ktorým veľmi nevyhovuje ustieľanie postele. Ráno na to nemajú čas, a preto stačí prehodiť prehoz cez posteľ a spálňa vyzerá v poriadku. Nieje to ideálne riešenie, ale minimálne to rieši základné problémy s poriadkom.

Posteľné prehozyPlocha posteľného prehozu je veľmi veľká preto treba dbať na správne zvolenú farbu prehozu, pretože poľahky sa môže stať že elegantná spálňa sa zmení na nepríjemné gýčovité miesto. Prehozy sa preto odporúča farebne zladiť s ostatnými prvkami spálne. Najdôležitejšou je svetelnosť spálne a preto je dôležité zladiť prehoz s vecami okolo okna a nepoužívať príliš kontrastné farby.

Záleži potom už len na výbere zložitého obrazca alebo ľahkého náznaku vzoru. V predaji je množstvo takýchto prehozov, najmä na internete kde nájdete všetky možné vzory a farby. Je dôležité si vybrať prehoz vzdušný, ktorý dovolí posteli dýchať a kvalitný, odolný voči mechanickému namáhaniu.