Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Posteľné návliečky

Posteľné návliečky

Posteľné návliečky

Základom správneho spania je určite dobrý matrac, potom základom príjemného spania sú bez pochyby vhodne zvolené posteľné návliečky.

Tak ako všetko v živote človeka, aj posteľné návliečky prešli postupom času určitým vývojom. V dnešnej dobe nie je problémom vybrať si z veľkého množstva ponúkaných návliečok tie, ktoré vám budú vyhovovať. Väčšina ľudí dáva stále prednosť klasickým bavlneným posteľným návliečkam. No k dispozícii sú aj v iných pohodlných materiáloch ako satén či flanel. Pričom jeden je výborný na leto a druhý vhodný skôr na zimu. Prípadne návliečky krepové, ktoré sa nemusia žehliť a rýchlo schnú.

Posteľné návliečkyOkrem materiálu je veľmi dôležitá najmä farba návliečok. Veľmi populárne sú zemité červené až hnedé odtiene, jemné modré kombinácie, či jasne zelené variácie. So vzorov prevládajú skôr prírodné motívy ako kvety, listy a tiež veľmi obľúbené sú obláčiky a pierka. Z geometrických prvkov prevládajú štvorce a trojuholníky a tiež pomerne široko zastúpenou skupinou sú rôzne farebné pásy.

Vďaka moderným technológiám už v dnešnej dobe nie je problém  zaobstarať si návliečky s potlačou od výmyslu sveta. Najmä u deti sú populárne návliečky s rozprávkovými motívmi z filmov a seriálov ako Scooby Doo, Tweety, Autá či Krteček. Pre dievčatá sú veľmi vhodné posteľné návliečky s motívom Barbie alebo Hello Kitty či Hannah Montana.

Rozmery bežných posteľných návliečok na jednu prikrývku sú 140 x 200 cm. Vyrábajú sa tiež predĺžené, takzvané francúzske obliečky a tie majú rozmer 140 x 220. Návliečky na dvojlôžko majú štandardný rozmer 220 x 200 cm. Na vankúš sa používajú návliečky so štandardným rozmerom 70 x 90 cm.