Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Poschodové postele

Poschodové postele

Poschodové postele

Poschodové postele sú módne a obľúbené, sú však aj veľme funkčné. Dokážu v bežnom malom byte či dome ušetriť veľmi veľa cenného priestoru. Ako správne vybrať poschodové postele a na čo si dať pozor, to sa dozviete z môjho článku.

Snom každého dieťaťa a keď nie každého tak väčšiny bolo v detstve spať na poschodovej posteli. Je to aj logické. Dieťa sa v tejto výške cíti v bezpečí, má prehľad čo je pod ním. Ďalším dôvodom, prečo by si dieťa vybralo skôr poschodovú posteľ pred klasickou je ten, že sa chce odlišovať od napríklad svojich rodičov.

Poschodové postele a nevýhody

Poschodové postelePoschodové postele majú aj určité negatíva. Zásadným a azda najzávažnejším je nebezpečenstvo pádu a následného úrazu. Sám som poznal kamaráta, ktorý so svojím starším bratom roky spávali na poschodovej posteli. On, mladší na vrchnom poschodí a jeho brat na spodnom. Poznáte deti a obzvlášť bratov. Neustále sa museli blázniť a robiť si zle. Raz chcel mladší hodiť niečo po svojom bratovi a prevážil sa cez okraj postele. Dopadol celou silou na zem. Mal ľahký otras mozgu a so zlomenou nohou zostal niekoľko týždňov doma. Aj keď sa to nemusí zdať, aj obyčajný pád z podobnej výšky môže byť smrteľný!

Preto sa už dnešné poschodové postele vyrábajú aj z bezpečnostnými zábradliami, ktoré nedopustia, aby dieťa z postele spadlo. Ak by sme si mali porovnať poschodové postele, ktoré sú umiestnené napríklad v rôznych ubytovniach alebo vojenských kasárňach, tak tie dnešné ktoré nám ponúka trh sú na oveľa vyššej úrovni a vyrobené z lepších materiálov.

Poschodové postele a výhody

Je pravda, že poschodové postele nie sú jednoduché na výrobu, ale výsledný efekt stojí zato. Ako už bolo vyššie spomínané, ušetria vo vašom byte či dome hromadu miesta, ktoré sa dá využiť inak. Je to akoby jedna posteľ rovno zmizla a tieto priestor zostal voľný. Či už ho necháte deťom na hranie, postavíte naň písací stôl či šatník, je to jedno. Získané miesto sa dá využiť akokoľvek.

Jednotlivé diely alebo časti poschodových postelí sa môžu natierať rôznymi druhmi odtieňov farieb a vyvolať tak krásny estetický zážitok a pôžitok pre spánok dieťaťa. Dieťa sa neustále vyvíja, no najviac práve v noci. Ak sa cíti vo svojej postieľke dobre a príjemne, má to podľa psychológov pozitívny vplyv na jeho budúci život a osobnosť.

Moderné poschodové postele

Ak chceme zabezpečiť pre deti kvalitný spánok, ale aj miesto kde sa môžu tí najmenší zabaviť môžeme siahnuť po ultra moderných poschodových posteliach. Tie sú už vybavené rôznym príslušenstvom. Napríklad ako dobým doplnkom slúžia schodíky pre ľahší prístup k vrchnej posteli. Pod vrchnou posteľou často býva aj malý písací stolík. Týmto dokážeme ušetriť ešte ďalšie miesto a dieťa tak získa „svoje vlastné miestečko“, kde má všetko len a len svoje.

Keď chcete svoju ratolesť ešte viac rozmaznať zakúpiť môžete aj posteľ so šmýkačkou. Deti ju milujú, ale veľmi ťažko sa potom prehovárajú ku spánku. Moderné poschodové postele majú často rôzne skladacie priestory, kde môžeme schovať napríklad nepotrebné periny, či oblečenie na inú sezónu.

Či už sa rozhodnete pre poschodové postele alebo nie, prajeme vám aj vašim ratolestiam príjemný a ničím nerušený spánok. Pretože nezabúdajte, že práve spánok je tým najdôležitejším v našom živote!