Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Popolnočné šaty

Popolnočné šaty

Popolnočné šaty

Všetko ako z rozprávky a dokonalé – takýto chce mať svoj svadobný deň každá jedna nevesta. Chutná večera, veľa spokojných hostí, zábava až do rána, krásna výzdoba a samozrejme jedinečné nikde inde neprezentované šaty!

Ale poďme k realite. Vybrať svadobné ako aj popolnočné šaty, ktorými chce nevesta zaujať svojho už manžela a svadobčanov, ako aj šaty na rôzne iné spoločenské udalosti je pre dámy pri dnešných možnostiach veľmi náročné.

Popolnočné šatyHlavným pravidlom je, aby sa cítili v týchto šatách ženy pohodlne, nakoľko zábava po polnoci býva často do skorého rana. Róba, koktejlky, korzetové šaty a mnoho ďalších sú len pár možností, ktorými sa môže žena nechať inšpirovať. Rovnako to platí pri materiáloch, ktoré sa použijú pri šití, farbách a vzoroch. Neraz tieto šaty na seba dotyčná zoberie aj na inú príležitosť, a preto sa hľadí na to pri ich výbere.

Prezliekanie po polnoci je tradíciou, ktorou dávajú nevesty najavo, že polnocou a teda novým dňom sú z nich iné ženy – už manželky. Túto tradíciu prezliekania veľa žien v súčasnosti porušuje, ale zase na druhej strane je výhoda mať so sebou tieto popolnočné šaty ako rezervné pri  znečistení svadobných, nečakanej technickej závade alebo únave z nich. Tento dôvod je v dnešnej dobe pre dámy prvoradým a dávajú mu prednosť pred tradíciou  z praktického nie konzervatívneho dôvodu.