Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Poľovnícka obuv

Poľovnícka obuv

Poľovnícka obuv

Snáď každý z nás ma v rodine, medzi priateľmi alebo kolegami poľovníka. Je to človek, ktorý žije prakticky dvojitým životom. Sú samozrejme tzv. profesionálny poľovníci v podobe lesníkov. Poľovníci a lesníci tvoria početnú skupinu ľudí pohybujúcej sa v našich horách a lesoch.

Majú na starosti ochranu a správu našej malebnej škoda, že vo veľkej miere narušenej časti územia. Na to aby sa mohli po tak členitom území bezpečne pohybovať je potrebné sa k tomu patrične vystrojiť.

Poľovnícka obuvK neoddeliteľnej časti ich odevu patrí poľovnícka obuv. Je to asi najdôležitejšia časť výstroja poľovníka. Pohyb lesnými porastmi je náročný, preto musí byť aj poľovnícka obuv k tomuto účelu prispôsobená. Základom je protišmyková podrážka ktorá je na každom type poľovníckej obuvi. Poznáme rôzne typy poľovníckej obuvi, medzi ktoré patria topánky nad členky, vysoké šnurovacie topánky, gumáky a pod. všetky tieto druhy sa vyrábajú v dvoch verziách a to klasické alebo zateplené.

Musia byť zhotovené z veľmi kvalitného materiálu, lebo sú vystavené extrémnym podmienkam, nohy v nich musia byť v bezpečí a chôdza pohodlná čo sú náročné podmienky na ich výrobu. Splnenie týchto kritérií je následne odzrkadlené aj v ich cene. Poľovníci ale obstarávaciu cenu prehliadnu, pretože každý z nich dokonale pozná k akému účelu je určená a čo v tejto poľovníckej obuvi musia absolvovať.