Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Polohovateľné postele

Polohovateľné postele

Polohovateľné postele

Ako sa vám spáva na vašej súčasnej posteli? Necítite sa niekedy, akoby bola posteľ proti vám? Vždy niečo tlačí, niečo nie je tak, ako by malo. Polohovateľné postele preto môžu byť tým čo hľadáte.

Každý sa aspoň raz v živote ocitne pred úlohou výberu postele. Najčastejším dôvodom je zariaďovanie si vlastného bývanie, ale tých dôvodov môže byť samozrejme viac, medzi ne patrí napríklad poškodenie alebo deformácia predchádzajúcej postele, nekvalitná posteľ, potreba priestoru v posteli počas spánku, kedy sa telo potrebuje zregenerovať alebo potreba novej postele kvôli zraneniu ktoré si vyžaduje celodenné ležanie a oddychovanie.

Obzvlášť dôležitý je výber postele pre ľudí ktorí majú vážne zdravotné problémy a práve od ich postele závisí ich každodenné pohodlie a to či sa ich stav zlepší.

Polohovateľné postele

Polohovateľné postelePolohovateľné postele sa najčastejšie používajú v nemocniciach, v domovoch dôchodcov a v domovoch sociálnych služieb. Je to pochopiteľné. Títo ľudia sa už nedokážu tak ľahko zo svojej postele postaviť a rovnako sa v nej hýbať. Polohovateľné postele im pomáhajú zvládať každodenné úlohy, ktoré sa nám môžu zdať banálne.

Nie je však neobvyklé, že polohovateľné postele môžeme nájsť aj v domácnostiach so staršími alebo nevládnymi ľuďmi, u ľudí, ktorí prekonali ťažkú operáciu alebo u ľudí, ktoré majú problémy s pohybovým ústrojenstvom. Dôvod je rovnaký ako v minulom prípade. Polohovateľné postele sú užitočným nástrojom pre všetkých, ktorý majú problémi so svojou posteľou.

Kvalitné polohovateľné postele

Polohovateľné postele sú o to kvalitnejšie, že musia spĺňať množstvo požiadaviek Európskej únie, keďže ich používajú prevažne ľudia so zdravotnými problémami. O túto tematiku som sa osobne zaujímal a preto viem, že dobrá a značková polohovateľná posteľ musí spĺňať viac ako 20 rôznych nariadení a predpisov. Hlavne čo sa týka bezpečnosti a konfordity pre ležiaceho. Nezabúdajte, že tieto postele sú primárne určené pre dlho ležiacich pacientov a ak by bola táto posteľ zle skonštruovaná, mohli by mu hroziť ďalšie zdravotné problémy.

Neoddeliteľnou súčasťou polohovateľnej postele je elektrické ručné ovládanie, ktoré vám jedným stlačením zaručí polohu, v ktorej sa chcete nachádzať. Kvalitnej polohovateľnej posteli nechýbajú ani kolieska, ktoré zaručujú rýchly a pohodlný presun chorej osoby. Polohovateľné postele sa však najnovšie používajú ako plnohodnotná posteľ s ktorou sa vám prinavráti pokojný a plnohodnotný spánok.

Aj keď sú polohovateľné postele určené hlavne pre chorých, nevládnych a starých ľudí, nie je to pravidlom. Polohovateľné postele si môže zaobstarať absolútne ktokoľvek, kto vyhľadáva vyšší štandard pre svoje pokojné a pohodlné spanie. Nemožno však zabúdať, že podobné polohovateľné postele sú cenovo úplne inde ako klasické postele, predávané bežne v obchodoch. Ten cenový rozdiel však často stojí za to!