Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Polohovateľné kreslá

Polohovateľné kreslá

Polohovateľné kreslá

Väčšina kresiel patrí najčastejšie do obývačky a je to v prvom rade miesto pre relaxovanie a oddych. Najčastejšie v ňom trávime čas pri pozeraní televízie.

Samozrejme niektoré typy kresiel sú aj pracovné a nie sú určené viac menej na relax ale skôr na pohodlie pri sedení napríklad pri počítači. V kreslách tak isto čítame aj knihy alebo z času na čas si v nich zdriemneme, aby sme načerpali sily potrebné pre každodenný život.

Polohovateľné kresláKreslá sa najčastejšie vyrábajú v štandardných veľkostiach pre priemerného človeka. Avšak nie každý je spokojný so štandardným kreslom a potrebuje niečo viac. Existuje niekoľko riešení. Takým najideálnejším riešením by bolo požiadať resp. dať si vyrobiť kreslo na mieru. Avšak takáto požiadavka je finančne náročná a keďže kreslo nie je až v takej miere využívané v každodennom živote, tak sa takáto investícia moc neoplatí.

Ďalším a asi najrozumnejším riešením sú polohovateľné kreslá. Sú to kreslá, v ktorých sa dajú nastaviť parametre podľa želaní užívateľov. Najčastejšie využívanými možnosťami sú pri polohovateľných kreslách napríklad nastavenia výšky kresla, sklopenie opierky chrbta a ergonomický tvar opierky chrbta. Toto sú také základné funkcie pri štandardných polohovateľných kreslách. Mnohé lepšie, kvalitnejšie avšak aj drahšie polohovateľné kreslá umožňujú nastavenie viacerých vecí. Takéto kreslá majú už možnosť nastavenie opierky rúk, či dokonca opierky hlavy. Taká asi najluxusnejšia  možnosť pri drahých polohovateľných kreslách je nastavenie pruženia sedačky. Avšak táto možnosť nie je kriticky dôležitá.