Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Pohovka s úložným priestorom

Pohovka s úložným priestorom

Pohovka s úložným priestorom

Mnoho ľudí má vo svojich bytoch a domoch problém s úložným priestorom. Ak ešte k tomu nemajú k dispozícii pivnicu alebo iné miestnosti, kde si môžu odkladať nepotrebné veci, môže to byť pre rodinu veľmi nepríjemným problémom.

Riešenia hľadajú v obrovských vstavaných skriniach alebo veľkými škatuľami, ktoré strkajú všade, kam sa dá a kde to vyzerá aspoň ako-tak nenápadne. Áno, v dnešnej dobe sa dajú kúpiť škatule, ktoré nevyzerajú vôbec zle, určené presne na účely odkladania sezónnych vecí a zbytočností.

Pohovka s úložným priestoromPohovka s úložným priestorom je vynikajúca voľba ako šetriť drahocenným miestom. Patrí tiež k riešeniam, ktoré sú výhodné tým, že sú pomerne nenápadné. Na rozdiel od škatúľ, ktoré máte naukladané po celom byte, či už na policiach alebo skriniach, si úložný priestor v pohovke ani nevšimnete. Je to výhodné a naozaj šetrí miesto, pretože i keď existujú napríklad skrine s úložným priestorom, samotná skriňa vám priestor teda veľmi neušetrí.

Aké druhy týchto pohoviek teda máme? Existuje niekoľko spôsobov ako sa pohovka rozkladá, výber je len na vás, ale mali by ste myslieť najmä na to, kde bude pohovka umiestnená. Aby sa nestalo že sa bude vysúvať smerom, kde je stena a podobne.

Úložný priestor je väčšinou taký veľký, ako je samotná pohovka. Dostanete sa k nemu napríklad vyklopením časti pohovky , na ktorej sa sedí. Manipulácia je veľmi ľahká, pretože pružiny vykonajú celý pohyb prakticky sami. Ďalší spôsob otvárania je vysúvanie úložného priestoru presne ako šuplík na skrinke. Toto ale môže byť problémové, pokiaľ nemáte okolo pohovky dostatok miesta. Spôsobov vyklápania je niekoľko, spomenula som tie základné. Ponuka na trhu a v obchodoch je naozaj obrovská, aby si každý sám zvolil, čo potrebuje.

Treba spomenúť špecifický prípad pohovky s úložným priestorom, a tým je pohovka ktorá sa rozkladá celá a stáva sa tak posteľou. Je to vlastne úložný priestor pre posteľ, ktorý je známy už dlhú dobu. Tak isto je niekoľko spôsobov, ako sa tieto pohovky rozkladajú, či už sa použije spôsob vysúvania alebo vyklápania.

Keď máte menší byt, dovoľujem si povedať, že pohovka s úložným priestorom je tým najlepším riešením na šetrenie miesta. Je to nenápadné a šetrné aj k vašim peniazom. Tieto pohovky totiž nie sú o veľa drahšie ako obyčajné sedačky. Ušetríte tak peniaze na škatuliach a obrovských skriniach, ktoré zďaleka nevyzerajú vo vašom byte či dome tak dobre. Ak máte návštevy len sporadicky a nedostatok miesta pre hosťovské izby alebo nemáte posteľ nazvyš, potom privítate možnosť zakúpenia pohovky, ktorá sa jednoducho rozloží na posteľ. Aj to je druh úložného priestoru vo vašej sedačke.