Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Počítačové stolíky

Počítačové stolíky

Počítačové stolíky

V dnešnej dobe je vlastníctvo počítača samozrejmosťou, čomu sa prispôsobujú výrobcovia nábytku. Dnes nie je lepšieho miesta pre počítač než počítačový stolík, ktorý efektívne a pohodlne ponúka využitie všetkých jeho možností pri maximálnej úspore miesta. Vyberajte však múdro, nemusí to byť tak jednoduché ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Typy počítačových stolíkov

Konštrukcia a rozmery množstva dnes ponúkaných počítačových stolíkov umožňujú ich široké využitie ako pre účely klasického počítačového stola, tak aj bežného písacieho stola a praktické usporiadanie jednotlivých prvkov uspokojí ako najmladších, tak aj pokrošilejších užívateľov.

Počítačové stolíky sa kupujú ako aj malým deťom, tak aj “veľkým biznismenom” a preto určite chápete, že tu musí byť rozdiel v tom, ako tieto počítačové stoly majú vyzerať. Každý má svoj špeciálny účel a ten si musíte pred kúpou dobre rozmyslieť.

Ako vyberať počítačové stolíky?

Počítačové stolíkyPri výbere nového stolíka je treba sa pozerať na 3 základné atribúty: vzhľad, kvalitu a praktické využitie. Z hľadiska využitia je potrebné prihliadať na umiestnenie stolíka v domácnosti. Na základe toho sa vyrábajú buď klasické, alebo rohové počítačové stolíky. U rohových sa vyrábajú varianty aj pre ľavý, aj pre pravý roh miestnosti.

Klasické stolíky môžu byť vybavené otáčavými kolieskami, vďaka ktorým môžete meniť umiestnenie stolíka kdekoľvek vo vašej domácnosti kde je dostatočný priestor. Sú výhodné aj do kancelárii, kde musí mať napríklad upratovačka jednoduchý prístup aj pod tento stôl.

Počítačové stolíky sa štandardne vyrábajú z laminátovej drevotriesky hrúbky 18 alebo 22 mm. U kvalitnejších kusov bývajú čelné hrany horných dosiek ukončené plastovou hranou. Ak však túžite po skutočnej kvalite mali by ste si doplatiť a poriadiť si počítačový stolík z masívneho dreva. Či už to bude dub, buk alebo aj čerešňa, stôl bude mať svoju vlastnú dušu.

Existujú ľudia, ktorí na stoly z masívu nedajú dopustiť. Treba však počítať nie len s vyššou cenou ale aj mierne komplikovanejšou údržbou. Do drevených stolov sa radi púšťajú roztoče a iný škodcovia, ktorý o drevotriesku (čo je vlastne len pomletý odpad z dreva pomiešaný s lepidlom) záujem nemajú.

Počítačové stolíky sú vyrobené s posuvnou doskou pre klávesnicu a s dostatočne veľkým priestorom pre monitor a vyhovujúcu odkladaciu plochu pre samotný stroj. Výsuvná plocha na klávesnicu a zásuvky sú osadené kovovými pojazdmi, aby sa s nimi lepšie manipulovalo.

Stolíky sa vyrábajú v štandardných farbách nábytku do domácností, ako sú  buk, hrušeň, orech, višňa, wenge atď. Ale môžete zohnať aj stolíky vyrobené z kovu a doplnené napríklad sklenou tabulou. Podobné stoly sú veľmi elegantné a moderné.

Držíme palce pri výbere nového počítačového stolíka a pri jeho kúpe nezabúdajte aj na dobrú stoličku, aby sa vám či vášmu dieťaťu za ním dobre a pohodlne sedelo.