Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Pletené šaty

Pletené šaty

Pletené šaty

Vonku fúka vietor, všade lietajú listy a dažďové kvapky, slnko akoby si všetku energiu vybilo počas horúcho leta. Vy sedíte doma na gauči, zabalená v  mäkkučkom pletenom svetri od babičky, popíjate teplý čaj a je vám dobre.

Nebolo by príjemné preniesť túto gaučovú idylku aj vonku, či do práce? Starý pletený sveter sa však hodí skôr ku krbu ako do kancelárie, a tak vám nezostáva nič iné ako opäť si obliecť ošumelý kostým alebo – staré dobré rifle.

Pletené šatyBabičky už teraz štrikujú čoraz menej, a už vôbec nie pre dospelých – asi by to trvalo trošku dlhšie ako urobiť ponožky pre vnúčatko. Pletacie stroje toho však zvládnu o čosi viac, a preto sa nám ponúka skvelá možnosť obliecť si do chladných dní mäkké, vlnené oblečenie, a oživiť tak náš šatník plný rifloviny a umeliny.

Prečo však ostať iba pri svetroch? Pletené šaty vás zahrejú rovnako. A budete v nich vyzerať naozaj skvelo. Stačí k nim doladiť už len legíny alebo pančuchy, aby vám nebola zima, a vaša ženskosť opäť zažiari v chladných uliciach.

Ak ste sa už rozhodli vyskúšať takéto šaty, nepodceňte výber farby. Samozrejme, ide o vás, váš štýl a vkus, ale nezabúdajte na to, že výraznou farbou pletených šiat (no nemusí to byť práve neónová zelená) môžete rozžiariť šedý svet okolo vás. Je to také jednoduché, spríjemniť deň nielen sebe, ale aj ľuďom okolo vás. Keď k optimistickej farbe ešte pridáte úsmev, nikto už nebude nadávať na chlad.

Ale vy ste si už pletené šaty kúpili a máte pocit, že najbližšie ich využijete až na nejakom pohrebe? Nezúfajte. K tmavším pleteným šatám si stačí obliecť farebné pančuchy a vy dokonalo zapadnete medzi farebné lístie jesene.

Strihy pletených šiat sú tiež najrôznejšie. Nech máte hocaký štýl, určite sa nájde niečo aj pre vás. Pletené šaty ponúkajú napríklad veľké goliere, ktoré oceníte hlavne vonku. Ale pozor, v kancelárii vám môže byť v nich trochu teplo. Aj na to však tvorcovia mysleli, a sú tu pletené šaty s väčším výstrihom a bez rukávov, pod ktoré si oblečiete buď tričko, alebo si zahalíte na teplo citlivý krk šálikom.

Pančuchy sme už spomenuli, no ak chcete vyzerať naozaj štýlovo a moderne, ku krátkym pleteným šatám si obujte vysoké čižmy. Uvidíte, že tento štýl si veľmi rýchlo obľúbite, a nohavice si tak skoro na seba nedáte.

Pletené šaty však môžete nosiť nielen na jeseň a v zime. Aj v najhorúcejších letných dňoch si nájdu vo vašom šatníku miesto práve takéto šaty. Samozrejme, nebudete sa potiť v hrubých vlnených šatách. Letná verzia je upletená z tenučkej bavlnky a s voľnejším, vzdušnejším vzorom, pripomínajúcim čipku. Vďaka skvelým vlastnostiam vlny sa v nich určite budete cítiť príjemne.

Už naše prastaré matere, v časoch bez radiátorov a kúrenia, objavili výhody vlneného pleteného oblečenia. Vráťme sa späť v čase a objavme čaro pletených vecí. V spojení s modernými strihmi a farbami sa tak pletené šaty stanú kusom odevu, ktorý z našich šatníkov jednoducho nemôžeme vynechať.