Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Plážové šaty

Plážové šaty

Plážové šaty

Chystáte sa na dovolenku k moru a už snívate o tom, ako sa prechádzate po pláži, vietor vás chladivo ovieva, príjemne sa vám nohy zabárajú do piesku? Letenky a predstavy sú prichystané, ale čo na seba?

Keď dostanete po kúpaní chuť na prechádzku, alebo sa vyberiete do mesta, stačí sa navliecť do plážových šiat. Je to príjemná alternatíva namiesto trička a šortiek. Šaty sú väčšinou vyrobené zo vzdušného materiálu, sú ľahké a preto sa v teplom počasí môžete cítiť veľmi svieža. Na trhu sú plážové šaty rôznych farieb, veľkostí, strihov a materiálov, preto nie je problém skombinovať šaty dokonca aj s farbou plaviek. Najnovšie si šaty oblečiete na plavky na pláži a večer, keď už budete chcieť žiť na párty, alebo diskotéke, nemusíte meniť oblečenie.

Plážové šatyAk obľubujete nosenie šiat v letných dňoch, viete presne, aký strih či farba sa vám páči, nezabudnite si pri nákupe vybrať aj správny materiál. Do tepla sú vhodné priedušné látky, aby ste sa toľko nedusili v umelých či elastických plážových šatách. Vďaka chemickým štruktúram vláken rôzne materiály dokážu rôzne absorbovať slnečné lúče. Prirodzené vlákna – celulóza, vlna a hodváb poskytujú slabú UV ochranu. Stačí si pozrieť štítok so symbolmi ošetrenia a zloženia materiálu, ktorý sa nachádza na kvalitnom oblečení.

Možno vás prekvapí, že nižší stupeň ochrany poskytuje aj bavlna, avšak šaty zo 100% bavlny sú obľúbené pre mäkkosť, dobré odvádzanie potu a hlavne komfort, ktorý je citeľný pri nosení. Pokusmi sa však dokázala zaujímavá vec, že častejším praním bavlna poskytuje väčšiu ochranu proti UV žiareniu. Materiálom číslo jeden do letných dní teda naďalej zostáva ľan, ktorý dobre pohlcuje vlhkosť a je prirodzene antibakteriálny.

Ak ste sa už pobalili na dovolenku, nezabudnite na plážové šaty veľa miesta nezaberú a určite ich budete rada nosiť každý deň.