Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Plastové stoličky

Plastové stoličky

Plastové stoličky

Ešte stále ste nenašli štýlovú stoličku do vašej záhrady, na terasu, balkón, na sedenie do jedálne na … no jednoducho na všetky tie miesta kde sa cítite tak dobre? Premýšľate nad tvarom, farbou či materiálom, ktorý by oživil celkovú podobu miestnosti?

Každá je iná, všetky sú krásne a patria práve do vašej izby na nerušené čítanie obľúbenej knihy, tiché popíjanie rannej kávy, či nezávezný rozhovor s vašou dobrou priateľkou.

Aké výhody v sebe ukrývajú plastové stoličky?

Plastové stoličkyPredstavte si, že grilujete so svojimi priateľmi na záhrade a vašu idylku preruší nečakaný dážď. Prvá vec, ktorá vás dozaista napadne je v momente všetko spratať do bezpečia, nech sa ani malý kúsok nezničí. Ak by ste v záhrade nemali práve plastové stoličky, ktoré sú ľahké a jednoducho sa prenášajú, museli by ste vynaložiť dvojnásobnú námahu a to nehovorím o rýchlosti.

Pár výhod

  • Povedzme si, že ste sa nakoniec naozaj rozhodli pre plastové stoličky. Ak by aj spŕchlo, ľahko ich možete utrieť a udržiavať v čistote. Taktiež sú nenahraditeľnou súčasťou zariadenia rodín s malými deťmi. Mamičky určite ocenia detskú stoličku, ktorá “rastie” s dieťaťom od narodenia až po škôlku.
  • Aj keď si možno myslíte, že plastové stoličky sú fádnym a nudným doplnkom interiéru, či exteriéru, vašej chuti ulahodí široké spektrum farieb od sýtych cez krémové až po dymové, kovové.. Plastové stoličky kúpite v mnohých farebných odtieňoch vrátane pozláteného či pochromovaného, ale aj číre ako sklo.
  • Materiál dovolil dizajnérom stať sa „umelcami“ a vytvoriť skutočne vkusné a zároveň praktické produkty. Klasické, oválne, organické krivky, hranaté  či asymetrické, dokážu vtlačiť kúzelnú podobu každému priestoru. Predstavivosti sa medze nekladú. Preto sa nebojte zapojiť svoju fantáziu!
  • Správny výber stoličky dodá interiéru tú jedinečnú charizmu. Dokážu sa veľmi dobre kombinovať a ladiť aj s inými časťami nábytku, preto vám zariadovanie interiéru a exteriéru už nikdy nepríde tak namáhavé!

Nikdy by ste nemali zabúdúť na bezpečnosť, aj keď vás stolička opantáva svojím vzhľadom, nepodliehajte jej kráse. Nie vždy sa oplatí riadiť sa heslom tejto horúcej doby, mali by ste si uvedomiť  predovšetkým praktickú stránku využitia. Operadlo, sedadlo a štyri nohy nie sú len výdobytkom umenia!

Pozorne čítajte ďalej

  • O stoličky so šikmými a príliš vystrčenými nohami budete zakopávať, preto si dvakrát premyslite, či sa takýto typ stoličky hodí do vopred plánovanej miestnosti, predovšetkým ak miestosť neinklinuje veľkým rozmerom.
  • Sedadlo by nemalo byť príliš vysoko a nemalo by byť ani priveľmi hlboké, najmä menším osobám pri dlhšom sedení by zmena polohy pripadala problematická.
  • Hrana stoličky by mala byť tvarovaná tak, aby na nohách nestláčala mäkké tkanivá v podkolení.
  • Stoličky s podrúčkami sú veľmi praktické, lepšie sa z nich vstáva, no na druhej strane potrebujú viac miesta.
  • Dôležitá je aj výška stoličky od zeme, výška stola sa pohybuje v rozmedzí 69 až 75 cm, stoličiek od 44 do 46 cm.
  • Kvalitne vybratá stolička vám sľubuje odolnosť voči mechanickému poškodeniu, nárazom alebo poškrabaniu.