Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Plastové okná Salamander

Plastové okná Salamander

Plastové okná Salamander

S prestavbou domu je často spojená aj výmena okien. Nové okno môžete zvoliť plastové alebo drevené. Väčšina ľudí volí plastové, kvôli jeho ľahkej hmotnosti a kvôli cene, ktorá je nižšia ako pri drevených.

Medzi ďalšie kladné vlastnosti plastových okien patria dlhá životnosť (podľa výrobcov je to 35 až 40 rokov), výborné tepelno-izolačné vlastnosti, tvarová stálosť, úspora energie, minimálne nároky na údržbu.

Plastové okná SalamanderPlastové okná Salamander patria na súčasnom trhu medzi najmodernejšie výrobky svojho druhu. Firma Salamander Industrie Produkte GmbH Turkheim Nemecko pôsobí na trhu už vyše 30 rokov, na slovenskom trhu od roku 1994. Vyrábajú plastové okná a dvere s vysoko kvalitatívnym štandardom a vysokou technickou zrelosťou. Taktiež majú jedinečný a nenapodobiteľný dizajn.

Vyrábajú sa 3,4,5 a 6 komorové systémy, taktiež si môžete vybrať, či chcete izolačné dvoj alebo trojsklo . Sú použité najmodernejšie typy tesnení – ku sklu je tesnenie s mechovým vankúšikom, dorazové tesnenie má dlho odolávajúci tvar trvalému deformovaniu.

Profily Salamander sa vyznačujú aj ultra hladkým povrchom. Ďalej sú navrhnuté tak, aby v miestach prechodu spojovacieho materiálu nedochádzalo k oslabeniu profilu a tým k zníženiu jeho pevnosti. Zosilnením plastu došlo k zvýšeniu pevnosti oslabených častí. V skúškach pevnosti dosiahli okná Salamander najlepšie postavenie medzi všetkými ostatnými výrobcami.

Krídla aj rámy si môžete vybrať v dvoch prevedeniach – buď s predsadeným alebo zaobleným krídlom. Tieto profily tvoria zvukovú izoláciu až 47 dB.

Okná Salamander ponúkajú stavebnú hĺbku až 76 mm, čím sú zabezpečené vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti.

Profily sú ponúkané v štandardnej bielej farbe, no je možné zvoliť akúkoľvek povrchovú úpravu.