Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Plastové okná – montáž

Plastové okná – montáž

Plastové okná – montáž

Rozhodli ste sa pre výmenu vašich starých okien? Máte ich už aj objednané a neviete ako ďalej s montážou? Správna montáž je jednou z najdôležitejších činností spojených s výmenou okien. Čo z toho, že máte kvalitné okno, ktoré je zle založené?

V rámci montáže máte niekoľko možností. Najjednoduchšie je to prenechať na firmu, ktorá vám okná dodáva. Zvyčajné každá firma má na to pripravených pracovníkov. Ak nemá, tak vám niekoho odporučí. Pri tomto spôsobe máte záruku nielen na okná, ale aj na ich montáž. No tento spôsob je jednoznačne najdrahší, pretože okrem mzdy zamestnancov si firma účtuje poplatok za sprostredkovanie služby.

Plastové okná – montážIná možnosť je, že si okná založíte svojpomocne. Avšak pri takejto realizácii nemáte od firmy záruku na založenie okien (pretože to nerobí daná firma) a pri nesprávnej manipulácii a poškodení okna počas zakladania strácate nárok na reklamáciu.

Montáž prebieha nasledovne: najprv sa zo steny odstráni pôvodné okno, ukotví sa rám nového PVC okna. Pri osadzovaní rámu treba dávať extra pozor, aby bol vyvážený po všetkých stranách, inak sa môže vyskytnúť niekoľko problémov. Najmenej závažné je to, že okno sa bude samovoľne otvárať alebo zatvárať. Horšie už je, že okolo okna môže zatekať alebo môže okno zle tesniť v ráme. Takto sa porušia aj tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti okna a taktiež sa postupne znižuje životnosť okna. Medzera medzi oknom a stenou sa vyplní polyuretánovou penou. Ďalej nasledujú murárske práce – začistenie, zatmelenie a vyhladenie omietky.

Pokiaľ neviete čo so starými oknami, firma, ktorá vám zakladá nové vám ich za poplatok vezme a zlikviduje.