Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Písacie stoly

Písacie stoly

Písacie stoly

Do každej pracovne alebo detskej izby jednoznačne patria písacie stoly. Sú ich neodmysliteľnou súčasťou. Mnoho ľudí trávi väčšinu voľného času práve pri písacom stole, preto je dôležité nepodceniť jeho kúpu a vybrať si ten správny.

Písacie stoly je možné dostať v každej predajni s nábytkom. Väčšinou je niekoľko z nich aj poskladaných na ukážku, takže si ho môžete na vlastné oči pozrieť a aj vyskúšať. Po kúpe písacieho stola si ho donesiete domov rozobratý v krabici, je však veľmi jednoduché takýto stôl poskladať. Nepotrebujete k tomu ani žiadne špeciálne nástroje, všetko potrebné sa väčšinou dodáva spolu so stolom. Vyžaduje si to len štipku zručnosti a voľného času. Zvládne to naozaj každý.

Ako vybrať písacie stoly?

Písacie stolyMáte na výber písacie stoly rôznych veľkostí, rôzneho materiálu a rôzneho vybavenia. Veľkosť si vyberajte podľa priestoru, do ktorého písací stôl plánujete umiestniť. Presne si zmerajte miesto, ktoré na umiestnenie stola máte a podľa týchto rozmerov si vyberiete váš písací stôl. Dobrou voľbou je aj rohový písací stôl, ktorý ponúkne dostatok miesta a je ľahko umiestniteľný.

Plocha dosky písacieho stola by mala jednak vyhovovať rozmerom, aby sa vám do izby zmestil. Závisí taktiež aj od práce, pre ktorú takýto stôl potrebujete. Ak naňho umiestnite len nejaký ten LCD monitor a budete ho využívať len na prácu s počítačom, nepotrebujete veľkú plochu. Naopak, ak naňho umiestnite starý CRT monitor, ktorý je väčší alebo budete na ňom vykonávať nejakú administratívnu činnosť, potrebujete väčšiu plochu.

Čo sa týka výšky, písacie stoly by nemali byť príliš malé, aby ste sa nemuseli predkláňať a ničiť si tak chrbticu. Kupujte si preto radšej vyšší ako nízky stôl. Existujú samozrejme aj písacie stoly, ktoré majú výškovo nastaviteľné nohy, tie sú ideálnou voľbou, sú však o niečo drahšie.

Dobré písacie stoly

Písací stôl by mal obsahovať aj aspoň niekoľko zásuviek, pre ukladanie potrebných materiálov. Hlavne v rozmerovo menších izbách oceníte každú zásuvku, do ktorej si môžete niečo odložiť. Písacie stoly bývajú taktiež vybavené rôznymi zásuvkami pre prívod elektrického prúdu.

Ceny písacích stolov sú rôzne. Pohybujú sa v cenových hladinách, od nejakých 50 eur až po niekoľko stoviek. Cena závisí od veľkosti ale predovšetkým od kvality použitého materiálu. Čím kvalitnejšie drevo je použité, tým je cena vyššia.