Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Panthenol na vlasy

Panthenol na vlasy

Panthenol na vlasy

Každý dospelý človek sa v určitom okamihu svojho života stretol so situáciou, či už pri umývaní, česaní alebo rôznou manipuláciou so svojimi vlasmi, že alebo v umývadle alebo na hrebeni zbadal nezvyčajne veľa svojich vypadnutých vlasov. Je to bežná záležitosť ale aj varovný signál, že so svojou ozdobou hlavy niečo nie je v priadku a je s tým treba niečo robiť.

Je to jav, ktorý ovplyvňuje mnoho faktorov, či už zlé stravovanie, výskyt v prostredí nezdravo pôsobiacom na vlasy, napríklad dlhý pobyt na intenzívnom slnku alebo používaním liekov. Nie je to ale v mnohých prípadoch tak vážny problém, ktorému by sa  nedalo zabrániť.

Panthenol na vlasyJednou z možností po prečítaní si rôznych letákov, informácií na internete ako aj po konzultácii s odborníkmi je panthenol na vlasy. Je to prípravok vo forme želatínových toboliek dostupný k lekárni. Je to prakticky kyselina pantoténová, ktorá je nevyhnutná pre udržanie si zdravej pokožky a pri prevencii proti predčasnému starnutiu pokožky. Má taktiež pozitívne účinky na zdravý vývoj a rast nechtov.

Keďže je tento moderný prípravok dostupný širokej verejnosti je len prospešné ak si panthenol na vlasy z času na čas doprajeme kvôli prevencii zdravých vlasov, pokožky ako aj nechtov. Vždy sa oplatí zainvestovať do seba preventívne nie až vtedy ak sa príznaky vyskytnú vo väčšej miere, kedy je potrebná klinická pomoc, ktorá je omnoho nákladnejšia a častokrát so zdravotnými následkami.