Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Pánske účesy

Pánske účesy

Pánske účesy

Dalo by sa povedať, že rodokmeň dnešných kaderníctiev a holičstiev resp. vlasových salónov sa datuje do obdobia od kedy ľuďom na hlave rastú vlasy. Každý z nás pri štúdiu na ktorejkoľvek škole a ktoréhokoľvek stupňa postrehol, že ľudia si svoju ozdobu upravovali rôznymi spôsobmi od nepamäti.

Je teda samozrejmé, že v tejto oblasti je ľudstvo asi najskúsenejšie. Môžeme to postrehnúť každý deň a kdekoľvek sa nachádzame. Stretávame množstvo ľudí a zriedka sa stane, aby sme stretli dvoch rovnako učesaných jedincov, snáď len vtedy ak sa niekto nerozhodol pre úplne odstránenie svojej ozdoby hlavy.

Pánske účesyAk ale chceme stretnúť členov našej spoločnosti s rovnakými účesmi stačí prijať pozvanie od priateľov, ktorí sú vyznávačmi rôznych hnutí a ich hlavným poznávacím znakom je účes. Sú to napr. vyznávači emo, punk či skinhead štýlu.

Nielen nežnejšia časť populácie kladie veľký dôraz na svoj výraz ale aj muži radi menia svoj imidž, či to je módnymi trendmi alebo jednoducho chcú zamaskovať svoje nedostatky v imidži, napr. veľmi hojne sa vyskytujúci problém tzv. „kútov“.

Moderné pánske účesy nie sú výsadou len celebrít. Podobne a častokrát omnoho dokonalejšie upravený účes môžeme stretnúť na hlave priateľa, známeho či náhodného okoloidúceho. Páni v dnešnej dobe už nijako nezaostávajú za nežnejším pohlavím. Pri rôznych variáciách, ktoré dnešná spoločnosť ponúka to nie je ani ničím výnimočná skutočnosť.

Najčastejšie ale predsa sa svojim vlasovým experimentom venuje mládež. Je to tak v každej spoločnosti. Mladí chcú svojim účesom dať jasne najavo kam patria a čo vyznávajú. Napodobňujú svoje vzory a idoly, či je to známy športovec, herec, spevák. Jednoznačne ale z týchto osobností vedú hudobníci. Nasledujú ich masy fanúšikov, ktorý chcú dať najavo spolupatričnosť, tomu ktorému hudobnému žánru. Je to oblasť kde sa moderné pánske účesy najviac prejavia nielen na hlavách pánov ale dámy prítomné na takýchto podujatiach zapadajú do davu niekedy navlas rovnako upravené ako ich partneri.